gwiazdek

"Zimowy biały dom" Donalda Trumpa przypomina wspaniały, fantastyczny zamek

Anonim

Drogie weekendy na Florydzie

Właściwie to nie spodziewałeś się niczego innego. Wiesz: Donald Trump (70) uwielbia to pompatycznie. Kiedy prezydent Stanów Zjednoczonych przenosi się do swojego prywatnego domu na Florydzie w piątki, odpoczywa na nieruchomości, którą lubi nazywać "Winter White House". Ten prywatny Biały Dom przypomina bardziej bajkowy zamek w Disneylandzie niż dom weekendowy nad morzem. Podobne budowle znane są raczej z Afryki niż z rezydencji zbyt pijanych dyktatorów.

Mar-a-Lago to nazwa dumnej posiadłości, którą prezydent USA, który woli spędzać niepotrzebne wycieczki golfowe na Florydę do swojego poprzednika Baracka Obamy (55), zawsze ciężko pracuje według własnych słów. Fakt, że strona ma ekskluzywne pole golfowe, jest jednym z tych dziwnych zbiegów okoliczności w życiu Trumpa.

Trzy wizyty w cztery tygodnie

Przez pierwsze cztery tygodnie swojej kadencji poleciał w trzy weekendy do swojej eleganckiej willi w Palm Beach. Washington Post obliczył, że koszt Trumpa i jego otoczenia, w tym ochroniarza i tajnej służby, już kosztował podatnika 10 milionów dolarów.

W Mar-a-Lago przewodniczący powitał japońskiego premiera Shinzo Abe (62) jako gościa państwowego i przedstawił swojego nowego doradcę ds. Bezpieczeństwa HR McMastera (54). Nie trzeba dodawać, że rezydencja Trump jest stale strzeżona i zabezpieczona, co kosztuje dodatkowe miliony.

Krajobraz basenowy i wieżyczki

Okazała posiadłość (10 000 metrów kwadratowych, 128 pokoi) z krajobrazem basenu, niezliczonymi palmami i wieżyczkami została zbudowana w latach 1924-1927 dla ówczesnej spadkobierczyni płatków kukurydzianych Marjorie Merriweather Post w stylu pseudo-hiszpańskim jako letnia rezydencja. Pani Post przekazała Mar-a-Lago państwu w 1973 roku, ale konserwacja była zbyt droga, zwłaszcza, że ​​w 1980 roku posiadłość została nazwana National Historic Landmark. Punkty orientacyjne są miejscami w USA, które Ministerstwo Spraw Wewnętrznych klasyfikuje jako szczególnie ważne i godne ochrony.

W 1985 r. Trump nabył Mar-a-Lago, chociaż budynek został sklasyfikowany jako zagrożony przez emisje z pobliskiego lotniska Palm Beach International. Ale cena była znacznie niższa od szacunków: zaledwie pięć milionów dolarów. Podobno kupiec z Nowego Jorku kupił sąsiednich sąsiadów na plaży Atlantyku nad ludźmi ze słomy i zagroził, że zepsuł widok na morze Mar-a-Lago z betonowymi budynkami.

Odnowiony marmurem

Po zakupie okazjonalnym, Trump natychmiast dokonał skomplikowanego remontu. Na przykład założył wystawną salę balową z francuskimi malowidłami na suficie, żyrandolami i tonami marmuru.

Ogólnie rzecz biorąc, Amerykanie kochają takie pokazy, ale wysiłek ten był nawet zbyt bogatym sąsiadem dobra. Odwołali się do Donalda Trumpa, który podoba mu się jako "Ludwik XIV na kwaśnej wycieczce", donosi "gwiazda". Ludwik XIV jest francuskim Królem Słońce, który zbudował Pałac Wersalski. Wartość dzisiejszego majątku szacowana jest na 70 milionów dolarów.

Ślub na Florydzie

W Mar-a-Lago Trump poślubił swoją trzecią żonę Melanię (46) w 2005 roku, w tym samym roku jego syn Donald Jr. (39) świętował tam swój ślub z panią Vanessą. A ponieważ Trump jest przede wszystkim biznesmenem, w 1995 r. Część nieruchomości została uznana za prywatny klub. Opłata za wstęp: 100 000 USD. Dyrektor klubu potwierdził niedawno, że ta opłata startowa wzrosła do 200 000 $ od początku 2017 roku.

Nie ma to nic wspólnego z przynależnością do sąsiedniego pola golfowego Mar-a-Lago, które również należy do Donalda Trumpa. Koszt teraz milion dolarów. To wystarczy Amerykanom, którzy najwyraźniej są godni zobaczenia, a przynajmniej usłyszenia, żywego prezydenta USA w koszulce!