gwiazdek

Donald Trump chce przenieść się do Białego Domu

Anonim

Stany Zjednoczone są znane z wielu drobnych szaleństw, a nawet więcej, ale ta wiadomość jest niespodzianką: Donald Trump chce zostać prezydentem USA. 69-latek jest do tej pory znany głównie jako potentat z branży nieruchomości, miliarder, gwiazda reality show ("The Apprentice") i ojciec gwiazdy Ivanka Trump (33). Teraz dąży do osiągnięcia wyższej pozycji: "Oficjalnie ubiegam się o urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych", powiedział Trump we wtorek po południu czasu niemieckiego na Twitterze i na konferencji prasowej w Nowym Jorku.

Miliarder z dużymi planami

Z (niebezpiecznie) dużymi słowami ciężki wykonawca robót budowlanych nie ocalił. "Nasz kraj potrzebuje teraz naprawdę świetnego lidera", cytuje nadawca telewizyjny ABC Trump. - Niestety, amerykański sen nie istnieje, ale jeśli zostanę wybrany na prezydenta, sprowadzę go z powrotem, większego, lepszego i silniejszego niż kiedykolwiek.

Trump chce zbudować "dużą ścianę"

Program polityczny Trumpa może wydawać się kapryśny dla nieamerykańskich obserwatorów: 69-latek ogłosił, że w przypadku triumfu, "Obamacare" nazwał system ubezpieczenia zdrowotnego, aby zatrzymać się ponownie i zbudować duży i niezwykle tani mur na granicy z Meksykiem. Praca także Trump chce tworzyć według własnych informacji. "Zostanę największym prezydentem miejsca pracy, jaki kiedykolwiek stworzył Bóg" - powiedział miliarder. W przeszłości już zauważył, że zawiera komentarze idiosynkratyczne na wszelkie wrażliwe pytania polityczne. Niedawno po ataku na francuski magazyn satyryczny "Charlie Hebdo" w styczniu. W tym czasie Trump oświadczył, że surowe francuskie prawo broni sprzyjało atakowi.

Zanim mały biznesmen dyplomatyczny będzie mógł teraz mówić o narodzie amerykańskim, musi najpierw jednak w prawyborach republikanów faktycznie kandydować - a następnie nalegać na wybory w 2017 r. Przeciw kandydatowi kontrdokratów. Nawet w kręgu miejscowym ma już poważnych konkurentów: dopiero w poniedziałek młodszy brat George W. Busha Jeb (62) rzucił kapelusz na ringu.