gwiazdek

Donald Trump: Było to pierwsze spotkanie z Barackiem Obamą w Białym Domu

Anonim

Obaj poddają się dyplomatycznie

Obaj nigdy nie byli zieloni, ale Donald Trump, lat 70 i Barack Obama, 55, zdają się spotykać na swoim pierwszym spotkaniu w Białym Domu. Zwycięzca wyborów Trump odwiedził nowego prezydenta w czwartek w Waszyngtonie, aby wyjaśnić wiele pytań w prywatnej rozmowie. Jednak publiczność nie jest dużo mądrzejsza po spotkaniu, ponieważ reporterzy niechętnie odpowiadali na pytania.

Krótko mówiąc, zarówno Trump, jak i Obama byli zaskakująco dyplomatyczni, choć atmosfera była napięta. Obama mówił o "doskonałej rozmowie" z Trumpiem, który między innymi był zaangażowany w sprawy zagraniczne i wewnętrzne, a także w sprawy organizacyjne. Wciąż pierwsza dama Michelle Obama (52) tymczasem powitała żonę Trumpa, Melanię (46 lat). Zarówno prezydent, jak i jego żona zrobią wszystko, aby Donald Trump i Melania czuli się mile widziani, powiedział Obama.

Tymczasem Trump powiedział, że ma szacunek dla Obamy, zwłaszcza po swoim półtoragodzinnym spotkaniu, które jego zdaniem mogło potrwać jeszcze dłużej. Ma również nadzieję na dalszą współpracę. Podczas fazy kampanii i wcześniej, ostre słowa spadły po obu stronach. Obama nazwał Trumpa między innymi "niewykwalifikowanym". To z kolei czasami twierdził, że Obama może nie urodził się w USA, a tym samym nie ma prawa do prezydentury.