gwiazdek

Donald Trump: Więc usprawiedliwia się dla LastNightInSweden

Anonim

#LastNightInSweden

Jedno jest teraz jasne: kiedy Donald Trump (70) na wiecu na Florydzie powiedział: "Spójrz, co stało się w Szwecji zeszłej nocy", nie mógł oznaczać ataku terrorystycznego. Nigdy nie było tak. Prezydent Stanów Zjednoczonych, jak później poprawił na Twitterze, odniósł się do "historii wyemitowanej w Fox News o imigrantach i Szwedach". Tak więc raport telewizyjny był odpowiedzialny za całą ekscytację. Ale co to była za dokumentacja?

Amerykańskie rozmowy o Szwecji

Jak wyjaśnia Fox News na swojej stronie internetowej, nie jest to pełny film, tylko krótki wywiad wyemitowany w programie "Tucker Carlson Tonight". W nim kontrowersyjny dokumentalista Ami Horowitz - pamiętaj, że jesteś Amerykaninem - opowiada o swoich doświadczeniach ze wzrostem, spowodowanych przez przemoc uchodźców w Szwecji. Według niego "polityka otwartych drzwi" doprowadziła do "absolutnej fali przemocy i gwałtów". Twierdzenie, że Horowitz próbuje udowodnić za pomocą statystyk i pośrednio wspiera restrykcyjną politykę imigracyjną Trumpa.

Sporny wkład

Jednak liczby, które wylicza twórca filmu, są całkowicie poza kontekstem przy bliższej inspekcji. Na przykład, jak wskazuje "gwiazda", liczba ataków na tle seksualnym w Szwecji spadła nawet w latach 2014-2015. Oficjalne statystyki przestępczości na 2016 r. Nie są jeszcze dostępne.

W sumie bardzo wątpliwy artykuł, który otrzymał wiele krytycznych reakcji w Internecie i był nie tylko nazywany "fałszywymi wiadomościami" przez szwedzkiego badacza terroryzmu, Magnusa Ranstorpa. Nawet ambasada szwedzka w USA zgłosiła się na ochotnika do Twittera i zaproponowała nauczanie Trumpa: "Z przyjemnością informujemy administrację USA o szwedzkiej polityce imigracyjnej i integracyjnej".