gwiazdek

Donald Trump rozszerza zabezpieczenia wokół wieży Trump

Anonim

Bezpieczeństwo znacznie się rozszerzyło

Wkrótce Donald Trump (70) będzie najpotężniejszym człowiekiem na świecie: 20 stycznia odbędzie się inauguracja nowego prezydenta USA. Zanim Trump może przenieść się do Białego Domu, prawdopodobnie będzie nadal mieszkał w swojej Wieży Trump - 58-piętrowym wieżowcu w sercu Manhattanu w Nowym Jorku. Tam zabezpieczenia po wyborach zostały znacznie rozszerzone.

"Nie mój prezydent"

Od ogłoszenia wyników wyborów doszło do licznych zamieszek w USA. W protestach przeciwko Trumpowi ludzie w kilku miastach USA głośno wykrzykiwali "nie mój prezydent", "nie mój prezydent". W Los Angeles demonstranci podpalili wielkiego trębacza. New York Police i Secret Service wydają się martwić, że zamieszki będą gwałtowne lub zagrożone możliwymi atakami. Dzięki zwiększonym środkom bezpieczeństwa, rząd USA i NYPD zrywają z Trump Tower, jak donosi amerykańska sieć telewizyjna "NBC".

NYPD "wspiera tajne służby za pomocą środków bezpieczeństwa dla wyznaczonego prezydenta", powiedział rzecznik policji w NBC w Nowym Jorku. Bezpieczeństwo osobiste Trumpa jest gwarantowane przez Secret Service. Federalny Urząd Lotnictwa (FAA) również utworzył strefę zakazu lotów nad wieżowcem, jak podaje portal celebrytów "TMZ". Obejmowało to promień dwóch mil morskich, około 3, 7 km. Strefa powinna pozostać do 21 stycznia 2017 r., Czyli do następnego dnia po inauguracji Trumps. Nawiasem mówiąc, istnieje również strefa zakazu lotów wokół domu nowego wiceprezydenta Mike'a Pence'a w Indianie.