gwiazdek

Donald Trump: Bez kłótni z Franciszkiem

Anonim

Przez chwilę wydawało się, że kandydat na prezydenta USA Donald Trump (69, "How to Get Rich") również skonfrontowałby się z papieżem Franciszkiem (79, "Imię Boga jest Miłosierdziem") na kursie konfrontacji. Ale po kilku ostrych słowach w sporze o plany Trumpa przeciwko nielegalnym imigrantom, potentat z branży nieruchomości powraca teraz, "Nie sądzę, żebyśmy mieli walkę" - powiedział Trump, moderator CNN, Anderson Cooper (48). "Myślę, że początkowo wyraził się znacznie bardziej powściągliwy, niż donosiły media." Papież jest "wspaniałym facetem", z którym chciałby się spotkać w każdej chwili.

Papież "wspaniały facet"

Francis skrytykował radykalne plany Trumpa, by powstrzymać imigrację z Meksyku w czwartek, kwestionując wiarę miliardera: "Osoba, która myśli tylko o budowaniu murów, a nie budowaniu mostów, nie jest chrześcijaninem nie ewangelię - powiedział Papież, gdy reporterzy przesłuchiwali go po powrocie do Meksyku z podróży do Meksyku. Podkreślił jednak, że nie znał dokładnych wypowiedzi Trumpa i nie zgodził się udzielić katolikom USA rekomendacji w żadnym kierunku.

W oświadczeniu Trump, który sam jest członkiem kościoła prezbiteriańskiego, nazwał słowa Papieża "haniebnymi". Zwłaszcza jako przywódca religijny, nie był uprawniony do kwestionowania wiary innej osoby. Powiedział także, że Papież nadal będzie chciał, aby Trump był prezydentem USA, gdyby "Państwo Islamskie" kiedykolwiek atakowało Watykan. Członkowie jego zespołu kampanii wyśmiewali się także z faktu, że sam Watykan był otoczony murami, a tym samym oskarżył papieża o hipokryzję. Jeszcze przed wizytą Papieża w Meksyku Trump wyraził podejrzenie, że Francis został zatrudniony przez rząd meksykański. Może ta dwójka powinna rzeczywiście mówić osobiście.