gwiazdek

Donald Trump atakuje Nordstrom za wyrzucenie kolekcji Ivanki Trump

Anonim

Prezydent ingeruje

Po prostu nie może tego powstrzymać. "Moja córka Ivanka została potraktowana tak niesprawiedliwie przez Nordstroma" - donald Donald Trump (70 lat) wyruszył na Twitter na świat. "Ona jest cudowną osobą - zawsze sprawia, że ​​robię to, co trzeba - okropne!"

Sieć supermarketów Nordstrom odważyła się wycofać kolekcje "Ivanka Trump" z asortymentu. Teraz prezydent jest ponownie oskarżony o niewłaściwą ingerencję.

Nadużywanie biurze?

The Wall Street Journal cytuje Richarda Paintera, byłego komisarza ds. Etyki w administracji prezydenta George'a W. Busha: "To nadużycie publicznego urzędu dla prywatnych korzyści". Jest to również nadużycie władzy, Nordstrom jest zadeklarowany jako "persona non grata" administracji Trumpa.

I przywódczyni Demokratycznej Grupy House, Nancy Pelosi, komentuje ostatni przewrót Twittera Donalda Trumpa: "Myślę, że to niewłaściwe, ale jest całkowicie niegodnym prezydentem, więc pasuje do niego."

Wcześniej rzeczniczka Nordstrom wyjaśniała decyzję swojego domu. Powodem tego jest rozwój sprzedaży. Oferta sieci centrów handlowych jest zazwyczaj weryfikowana i dostosowywana co roku. W 2016 r. Sprzedaż produktów "Ivanka Trump" (obuwie, torebki, biżuteria i odzież) stale spadała. Dotyczy to przede wszystkim ostatniej połowy roku.

Udane wezwanie bojkotu?

Jednak decyzja Nordstrom była protestowana przeciwko dealerom sprzedającym produkty Trump. Od jesieni ubiegłego roku Internet używa hashtagu "GrabYourWallet" (sięgając po portfel) do bojkotujących połączeń od przeciwników Trumpa.

Prezydent rzecznik prasowy Sean Spicer uzasadnił interwencję Trumpa i określił decyzję Nordstrom jako motywację polityczną. To był "bezpośredni atak na jego politykę i jej imię".

Kolejne łańcuchy

Następnie "New York Magazine" poinformował, że sprzedawca luksusowych towarów Neiman Marcus właśnie ogłosił, że Nordstrom będzie sprzedawał biżuterię Ivance Trump (35), która nie będzie ani online, ani w biznesie w New Jersey.

Ivanka jest uważana za bliskiego doradcę jej ojca, a jej mąż Jared Kushner (36) jest jednym z najbardziej wpływowych doradców prezydenta. Niedawno córka Trumpa wywołała poruszenie w listopadzie po zwycięstwie w wyborach Donalda Trumpa. W telewizyjnym wywiadzie telewizyjnym nosiła 10, 800 $ z własnej kolekcji. Nie tylko krytycy uznali to za kryptoreklamę.