Royals

Wszystkie szczegóły: taki był chrzest księcia Jerzego

Anonim

Woda z Jordanu

Mały brytyjski książę Jerzy został pokazany publicznie podczas chrztu po raz drugi od jego narodzin w lipcu. Jego ojciec książę Wilhelm (31) nosił trzecią z kolei na tronie, gdy rodzina przybyła na uroczystość w kaplicy pałacu Świętego Jakuba w Londynie.

George nosił replikę 172-letniej chrzcielnej sukni i wyglądał dobrze. Na uroczystość zaproszono 22 gości, w tym siedmiu rodziców chrzestnych George'a, królową Elżbietę II oraz rodziców i rodzeństwo Katarzyny i Williama.

Fotograf Jason Bell, znany również jako celebrytki, takie jak Scarlett Johansson czy David Beckham, zrobił oficjalne zdjęcia, ale nie zostaną one wydane dopiero następnego dnia. Przed pałacem kilku kibiców królewskich obozowało w nadziei, że zobaczą przybywających gości.

Ceremonia kościelna w kaplicy pałacu odbywała się w części ściśle według królewskich tradycji. Na początku uroczystości usłyszano "Fantasy in G" Johanna Sebastiana Bacha. Arcybiskup Canterbury Justin Welby użył wody z Jordanii, aby ochrzcić księcia mini w imieniu George'a Alexandra Louisa.

Brat Williama, książę Harry i siostra Katarzyny, Pippa Middleton, nie należą do rodziców chrzestnych. Mogli czytać wersety z Biblii podczas służby.

Mimo że uroczystość odbyła się kamerą, królewski dom ogłosił na Twitterze kilka szczegółów: chór królewski, który występuje na królewskich ceremoniach i składa się z sześciu profesjonalnych śpiewaków i dziesięciu chórzystów, zaśpiewał piosenkę "Blesses Jesu! Tutaj stoimy ", skomponowany specjalnie do chrztu księcia Williama w 1982 roku. Zaprezentowano także utwory "Breathe On Me, Breath of God" Richarda Popplewella oraz "The Lords Bless You and Keep You" Johna Ruttera. Ceremonia zakończyła się "Toccata" Charlesa Marie Widora.

Po ceremonii odbędzie się uroczystość w pałacu. Na stole znalazła się między innymi podłoga tortu weselnego Williama i Catherine z kwietnia 2011 r., Która upiekła cukiernię Fionę Cairns. To ciasto, rodzaj tortu owocowego, który trwa bardzo długo.

George miał swój pierwszy publiczny występ, gdy jego rodzice wyprowadzili go ze szpitala. Spał. Kilka tygodni później zostało zrobione rodzinne zdjęcie, nakręcone przez ojca Kate, Michaela Middletona.

Źródło: Reuters