gwiazdek

Alicia von Rittberg: Wcześniej chciałem zostać gwiazdą popu

Anonim

Nowa seria "Charité" w pierwszym

Zagrała w filmach z udziałem hollywoodzkich gwiazd, Brada Pitta i Ewana McGregora. Teraz Alicia von Rittberg (23, "The Midwife II") jest główną aktorką nowego serialu "Charité", który odbędzie się 21 marca 2017 we wtorki o 20:15 w pierwszej. W historycznym serialu szpitalnym reżysera Sonsa Wortmanna (57, "The Palestinian") portretuje zbuntowaną Idę Lenze, która marzy o samookreślonym życiu. W wywiadzie z miejscem na wiadomości, dziewczyna z komputera zdradza, między innymi, dlaczego filmowanie w Pradze przypominało pobyt w schronisku szkolnym.

Co przyciągnęło Cię do tego projektu?

Alicia von Rittberg: Wszechstronność. Nie tylko masz bardzo różne historie emocjonalne, ale także uczymy się czegoś na temat ważnej części naszej współczesnej historii i wiemy, jak docenić dzisiejsze postępy medyczne.

Co podobało ci się w Idzie? A ile Ida jest w tobie?

Od Rittberg: Podoba mi się, że Ida pozostaje w swoim królestwie możliwości, ale wciąż płynie pod prąd. Nie jest superbohaterem, ale silną osobą, z którą możesz naprawdę się identyfikować. Robiąc bardzo emocjonalną część, mogłem wydobyć wiele z siebie i poczuć mój żołądek.

Wcześniej grałeś w filmach historycznych. Co ci się w nim podoba?

Od Rittberg: To jest po prostu ekscytujące zanurzyć się w zupełnie innym świecie. Społeczeństwo, zasady postępowania, nawet stroje są zawsze nowym wyzwaniem.

Co cię najbardziej zafascynowało podczas trzymiesięcznych zdjęć w Pradze?

Od Rittberg: Tak bardzo. Codziennie nowe sceny, meble, kostiumy, maska. Nie trzeba było dużo wyobraźni, aby wrócić do roku 1888.

"Charité" -Cast jest imponujący. Czy był ktoś, kogo masz bardzo dobrze?

Von Rittberg: W tym przypadku było naprawdę wyjątkowe, jak dobrze się rozumieliśmy. Zawsze mówiliśmy, że sesja wygląda jak "szkolne schronisko w Pradze", ponieważ wszyscy mieszkaliśmy na tym samym małym obszarze.

W tym czasie musieli też pisać egzaminy. Czy miałeś czas na cokolwiek poza włączeniem i uczeniem się?

Von Rittberg: Na początku zdjęć miałem czas i zwiedziłem każdy zakątek Pragi z wizytą mojej rodziny lub przyjaciół. Co za piękne miasto! Pod koniec sesji musiałem rozpocząć fazę egzaminu i oczywiście jak zwykle za późno. Praga była po prostu zbyt piękna. Nie pozostało wiele czasu na inne rzeczy.

W tym roku kończysz studia ekonomiczne. Dlaczego chciałeś uczyć się po tej stronie i dlaczego ten temat?

Od Rittberg: zacząłem grać w wieku jedenastu lat i przez te kilka lat zastanawiałem się, co chciałbym zrobić po ukończeniu szkoły z tą pasją. Szczerze mówiąc, w tamtym czasie bałam się rozebrać i złożyć ponownie w szkole teatralnej. Dzisiaj widzę to inaczej. Była też moja miłość do matematyki i innych zainteresowań, których nie chciałem pozostawić samej sobie. Bardzo się cieszę, że tak zdecydowałem. Na przykład piszę pracę licencjacką na temat międzynarodowych koprodukcji filmowych. Wtedy nauka o ekonomii nie brzmi tak sucho, prawda?

Czy twoim celem zawsze było zostać aktorką?

Od Rittberga: Nie, kiedyś dużo tańczyłem, a przede wszystkim śpiewałem głośno i krzywo. Moi biedni bracia. Chciałem być gwiazdą pop.

Z którymi projektami powinniśmy być zadowoleni?

Rittberg: W lecie film "Młodzież bez Boga", który jest mi bliski, zostanie wydany w kinach. Opowiada historię z czterech różnych perspektyw i jest naprawdę wyjątkowy! A w kwietniu zostanie wyemitowany cykl "Geniusz" National Geographics, w którym grałem małą rolę. Pierwszy tylko w krajach anglojęzycznych, ale jestem ciekawy!