gwiazdek

Alicia Vikander gra Lara Croft w "Tomb Raider": Czy jest godnym następcą Angeliny Jolie?

Anonim

Alicia Vikander (27) zostaje nową Lara Croft. W nadchodzącym filmie "Tomb Raider" szwedzka aktorka wciela się w rolę młodej i niedoświadczonej bohaterki akcji, która walczy z pierwszą przygodą. Zastępuje Angelinę Jolie (40 lat), która grała Croft w dwóch poprzednich filmach "Lara Croft: Tomb Raider" (2001) i "Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life" (2003). Nie było łatwego zadania, była Jolie w roli, ale marzenie par excellence mężczyzny i znalazło wielu fanów. Czy Vikander może nadążyć?

Porównanie "Lara Croft"

Obiecująca kariera

Mądrymi karierami Vikander zdaje się być w stanie konkurować z Jolie w każdym przypadku. Mimo że Szwed nie jest długo członkiem hollywoodzkiej kadry, może już pochwalić się wysokimi rangą rolami. W dramacie historycznym "Anna Karenina" (2012) zagrała wraz z Keirą Knightley w politycznie wybuchowym filmie fabularnym "Inside Wikileaks - The Fifth Violence" (2013) obok Benedicta Cumberbatcha i Daniela Brühla. Za rolę w "The Danish Girl" Vikander wygrała w lutym nawet Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej. Dobra wróżba: Również Jolie została nagrodzona w 2000 roku krótko przed ich zobowiązaniem "Tomb Raider" ze Złotym Chłopcem. Koincydencja czy kalkulacja?

Uczennica przed bomba seks

Jeśli chodzi o wygląd, Vikander prawdopodobnie będzie miał więcej czasu z fanami Lary Croft. Jolie była przeznaczona dla seksownej bohaterki z pełnymi ustami, uderzającą twarzą, a potem gorącymi zakrętami. Optycznie, Vikander, z wyjątkiem brązowych włosów, niewiele z tym związanych: wielkie oczy, delikatna postać i powściągliwy uśmiech bardziej przypominający uczennicę niż bombę. Jest jednak jedna rzecz wspólna i jest to szczególnie przyjemne dla projektantów kostiumów: zaledwie 1, 66 metra, Vikander jest prawie tak wysoki - lub mały - jak Jolie (1, 69 metra).

Ale tylko dopasowanie do stroju "Lara Croft" nie wystarcza, aby grać rolę autentycznie. Niezależnie od tego, czy Vikander się powiedzie, a ona była właściwym wyborem jako transfer Jolie, pojawi się na ekranie. Kiedy to się stanie, nie jest jeszcze znane. Więc pozostaje ekscytujące.