gwiazdek

Alicia Vikander krytykuje oferty ról dla kobiet

Anonim

Star wzywa do większej spójności

Szwedzka aktorka Alicia Vikander (29, "Ex Machina") wkrótce przejmie rolę supergance Lary Croft z "Tomb Raider" (premiera kinowa: 15 marca). 29-latek ma także Oscara. Ale podczas gdy ona jest obecnie w branży Hollywood, patrzy poza swoją osobistą sytuację i skarży się, że ogólnie jest zbyt mało miejsc pracy i silnych ról dla kobiet w fabryce marzeń. Powiedziała to, według brytyjskiej strony "Daily Mail" podczas ceremonii wręczenia nagrody Nordic Honorary Dragon Awards w jej rodzinnym mieście Göteborg w Szwecji.

Kiedy otrzymała tam nagrodę, podziękowała branży filmowej w przemówieniu dotyczącym akceptacji, mówiąc, że do tej pory była zaangażowana w "trzy i pół filmu" z silną rolą kobiet i silnym reżyserem za kulisami - i robi ma już 22 paski w swojej filmografii. Zbyt często silna kobieta musi działać wyłącznie z męskimi częściami lub przeciwko nim. "Grałem cztery główne role z rzędu i nie miałem ani jednej sceny z inną kobietą" - powiedział krytycznie Vikander.

To musi się szybko zmienić, zakończyła swoje imponujące przemówienie. "Zdaliśmy sobie sprawę, że nie tylko jest miejsce dla tylko jednej kobiety, jesteśmy siostrami, a nie kontrahentami, a przynależność do siostry przynosi nam radość i kreatywność."