gwiazdek

Alicia Keys usuwa kontrowersyjne zdjęcie Nikab ze swojego konta na Twitterze

Anonim

"Wstydź się, Alicja"

Wydaje się, że widziała swój błąd! Popowa gwiazda Alicia Keys (36, "Fallin") wywołała we wtorek poważne kontrowersje. Na Twitterze wokalistka, która w ostatnich latach stała się coraz bardziej feministyczna, podzieliła się zdjęciem kobiety zawoalowanej nikabem. Jednak kobieta w pozie jest dość odkrywcza. Ramiona są wsparte na biodrach, pośladkach i piersiach wyciągniętych, jedna noga jest zupełnie pusta. W tym poście Keys musiał mocno krytykować. Zaledwie dzień później gwiazda R & B usunęła kontrowersyjne zdjęcie ze swojego konta. Ale co to dokładnie było?

Keys został oskarżony o poniżenie Nikab. Zwłaszcza, że ​​napisała następujące wiersze do zdjęcia fotografa Omanu Alego Al Sharjiego: "Nasza siła tkwi w naszych różnicach, nasza moc leży w naszej różnorodności, jesteśmy tacy piękni, my wszyscy, kiedy się widzimy, zobaczmy sam ". Nawiasem mówiąc, zdjęcie pochodzi już z 2016 roku, ale dotarło do mas tylko dzięki kluczom. W końcu wokalista ma ponad 25 milionów obserwujących na Twitterze.

"Nie możesz bronić symbolu ucisku"

Szczególnie kobiety poczuły się zdradzone przez Keysa. Użytkownik, który napisał na Twitterze: "Wstydź się, Alicia Keys, nie masz pojęcia, jaka dolegliwość wywołuje u nas czarne kobiety z Bliskiego Wschodu! Nie możesz bronić symbolu ucisku". I dalej, użytkownik wyjaśnia: "Bliskowschodnie kobiety nie mają luksusu prawa do ubierania się tak, jak im się podoba." WIERZĄ NAS, aby nosić ten specjalny mundur pokazany w mailu. "Obaj jesteśmy również z rządu karani przez społeczeństwo, jeśli wychodzimy ubrani inaczej, a kiedy mówię "ukarani", mam na myśli bycie aresztowanym, a nawet zabicie z powodu honoru rodziny. "

Pakistańsko-amerykańska autorka Shireen Qudosi, córka afgańskiej i pakistańskiej kobiety, odpowiedziała sarkazmem na tweeta Keys: "Taliban, Hezbollah, Bractwo Muzułmańskie, Al-Kaida, ISIS, al-Shabaab, dziękuję za darmowy PR". Piosenkarka nie skomentowała jeszcze swojego kontrowersyjnego postu. To, że usunęła zdjęcie, ale z pewnością można uznać, że teraz uznaje, że popełniła błąd. Osobiste przeprosiny z pewnością przemawiałyby do wielu innych.