gwiazdek

Alicia Keys przez całe życie czuła się niepewnie - teraz stoi przy sobie

Anonim

Alicia Keys: Te niepewności towarzyszyły jej przez całe życie

Był czas, kiedy nie odważyła się wyjść na ulicę. Zbyt wiele Alicia Keys martwiło się, co ludzie mogą o niej myśleć lub powiedzieć. Te niepewności prześladowały 35-latkę przez całe życie, jak pisze w eseju na blogu Leny Dunham "Lenny Letter".

Zaczęło się w szkole, gdy inne dzieci zaśmiały się z jej kędzierzawych włosów. Odtąd piosenkarka zawsze nosiła ciasny warkocz, aby ukryć włosy, a tym samym część siebie. Jej pewność siebie znikała coraz bardziej. Było jednak szczególnie źle, gdy Alicia Keys rozpoczęła swoją muzykę. "Pamiętam, jak wszyscy mówili:" Ona jest taka twarda, zachowuje się jak chłopiec, musi być lesbijką, powinna być bardziej kobieca ". Stałem się coraz bardziej kameleonem, udając, że "oni" zaakceptują mnie. "

Czuła się, jakby poddano ją praniu mózgu. Kobiety muszą być szczupłe, uwodzicielskie i seksowne. A bycie sexy oznaczało bycie nagim. "Czułam, że nie jestem wystarczająco piękna dla świata" - kontynuuje. Obawy poszły tak daleko, że nawet nie odważyła się otworzyć drzwi. "Co, jeśli ktoś chce zrobić zdjęcie? Co, jeśli POST zdjęciem?" To były niepewne, powierzchowne, ale szczere myśli, które miałem "- przyznaje.

W międzyczasie, dzięki medytacji, wokalistka odnalazła więcej klarowności i głębszego zrozumienia siebie. Matka dwojga już nie chce się ukrywać: "Nie moja twarz, nie mój umysł, nie moja dusza, nie moje myśli, nie moje sny, nie moje zmagania, nie mój rozwój emocjonalny".