kino

Alice in Wonderland 2 'z Mią Wasikowską, Johnny Depp & Co. Kolorowe, magiczne i cudownie szalone

Anonim

Sześć lat po "Alicji w Krainie Czarów", Disney ponownie zabiera cię z powrotem do bajecznego, szalonego świata podziemnego w 2016 roku i prezentuje magiczne, filmowe wrażenia dla całej rodziny z kontynuacją w 3D. Od marzycielskiej Alice (Mia Wasikowska), po Szalonego Kapelusznika (Johnny Depp), po złośliwą złowrogą Czerwoną Królową (Helena Bonham Carter), znane i nowe postacie na ekranie spotykają się, by rozpocząć szaloną podróż w czasie spadać.

Film z bajki

Żegnaj w Krainie Czarów

Alice Kingsleigh (Wasikowska) powraca w kontynuacji bajkowego hitu z 2010 roku poprzez nawiedzone lustro w cudownie dziwnej krainie. Tam świętuje spotkanie z dobrze znanymi postaciami, takimi jak Biała Królowa (Anne Hathaway), Kot z Cheshire (Stephen Fry) lub motyl Absolem (Alan Rickman). W dziwnym zespole zaginął przyjaciel Alice, Szalony Kapelusznik (Depp), ponieważ nie jest dobry dla ekscentrycznego rzemieślnika. Bolesna żałoba za zranioną rodzinę sprawia, że ​​duch życia kapelusznika niebezpiecznie znika.

Alicja wydaje się być ostatnią nadzieją i dlatego podejmuje niebezpieczną podróż w czasie, by raz na zawsze uratować rodzinę kapelusznika. Dostarcza dosłownie rasę z czasem (Sacha Baron Cohen) i zanurza się w kształtujące okresy życia znanych postaci. Że przeszłość, ale nie tak łatwa do zmiany, Alicja musi się wkrótce nauczyć na własnym ciele.

Kontynuacja klasyka

Scenariusz drugiej części "Alicji w Krainie Czarów" jest rzeczywiście zainspirowany opublikowaną w 1872 roku oryginalną wersją pisarza Lewisa Carrolla, ale producenci opracowali zupełnie nową, niezależną akcję, która obraca się wokół fascynacji czasem. "Upływ czasu jest czymś, co Alice zawsze uważała za coś złego, ponieważ czas zabrał jej ojca od wczesnego dzieciństwa", wyjaśnia brytyjski reżyser James Bobin. Podróż Alicii w przeszłość to nie tylko magiczna przygoda, ale także pozwala spojrzeć głębiej na znane postacie i ich pochodzenie.

Przeszłości nie można zmienić.

"chociaż mogę powiedzieć, że można się od niej uczyć", zna personifikowany czas, w którym nowa główna bohaterka została wysłana do wyścigu. Rola - bycie pół-człowiekiem, pół-praca - została podjęta przez brytyjskiego komedianta i aktora Sachę Barona Cohena, który nadaje filmowi humorystyczny akcent z "boranowym" akcentem.

Magiczny świat

"Alicja w krainie czarów: za lustrem" to przysłowiowe przeżycie filmowe. Kolorowe i bombardowane obrazy obezwładniają najlepszą jakość 3D i zanurzają widza w bajkowym świecie, z którego musi ponownie wrócić po występie. Oprócz renomowanej obsady, szczegóły, takie jak makijaż kapelusza, który dostosowuje się kolorystycznie do jego stanu emocjonalnego, stają się udaną pracą. To samo dotyczy sukienek inspirowanych kulturą Alice, autorstwa nagrodzonego Oscarem kostiumografa Coleena Atwooda.

Zwłaszcza w przypadku kobiet film fantasy stanowi szczególnie piękną inspirację: w przyszłości można by było podejść do codziennego życia trochę bardziej jak Alice. Jako niezależna kobieta, która nie chce dostosować się do oczekiwań swojego społeczeństwa i dla których niemożliwe jest obce słowo.

wniosek

"Alicja w krainie czarów: za lustrem" to filmowe doświadczenie, które przyciąga widza do magicznego zaklęcia. Zaprasza cię do snu i śmiechu, a także do najlepszych obsad. Tylko koniec mógł tolerować szczyptę mniej kiczu, ale w odurzeniu kolorowego świata obrazów można go zignorować.