kino

Alice in Wonderland 2 ',' Bad Neighbours 2 '& Co.: Te filmowe atrakcje czekają na nas w maju

Anonim

W maju jest coś dla każdego przyjaciela kina. W drugiej rundzie pojawia się pasek komediowy "Bad Neighbours". Każdy, kto wystarczająco się roześmiał, wkrótce ujrzy thriller akcji "Triple 9". Nawet młodzi widzowie nie przegapią "Angry Birds". Z drugiej strony, na fanów komiksów czeka "X-Men: Apocalypse". Pod koniec wesołego miesiąca do kin wejdzie dramat akcji "Money Monster" i przygoda fantasy "Alice in Wonderland 2".

"Alicja w Krainie Czarów 2"

"Bad Neighbours 2", 5 maja

Gdy młodzi ludzie z bractwa opuścili dom obok, wszystkie problemy Maca (Seth Rogen) i Kelly (Rose Byrne) zostały rozwiązane. Ale gdy chcą sprzedać swój dom, aby przenieść się na przedmieścia, sąsiedni dom jest ustalony. I to znowu z braterstwem. Tym razem jednak para nie musi przeważać nad bandą hałaśliwych chłopców, ale przeciwko znacznie gorszym dziewczynom. Aby temu przeciwdziałać, Mac i Kelly otrzymują pomoc od swojego sąsiada i wrogiego wizerunku Teddy'ego (Zac Efron). Dobrze zna się na połączeniach i wojnie sąsiedzkiej.

ocena:

Kontynuacja "Złych sąsiadów" obiecuje, podobnie jak pierwsza część, mnóstwo dowcipów i depozytów slapstickowych. Może to wydawać się przesadzone dla niektórych widzów. Nowością na płycie są gwiazdy takie jak Selena Gomez i Chloe Grace Moretz. Jedynym wątpliwym jest to, czy fabuła pierwszej części nie jest zbyt podobna.

"Triple 9", 5 maja

Nowy wiatr wieje w Atlancie. Ulice są nawiedzane przez liczne zbrodnie popełnione przez rosyjską mafię, policja angażuje się w uliczne bitwy i krwawe tortury. Ale jeden lub dwóch gliniarzy współpracuje z mafią i zarabia coś takiego. Marcus Atwood (Anthony Mackie) realizuje tę strategię, ale teraz głupio otrzymuje syna sierżanta, Chrisa (Casey Affleck), jako swojego partnera. Kiedy szef Mafii (Kate Winselt) i skorumpowani policjanci wymyślają plan, Atwood chce usunąć Chrisa z drogi.

ocena:

Przede wszystkim "Triple 9" przyciąga mnóstwo akcji i brutalnych bitew. Film jest napięty i przekonuje szybkimi scenami. Jednak ponury thriller mylony przez zbyt wiele historii. Oprócz narracyjnych słabości, film zawiera również postacie Manko. Chociaż są one liczne, ale nie są wyraźne i stosunkowo powierzchowne. Film obiecuje dobrą rozrywkę, ale z pewnością miałby większy potencjał.

"Angry Birds", 12 maja

Udana mobilna gra "Angry Birds" pojawia się na ekranie. Dobrze znane ptaki żyją harmonijnie na samotnej wyspie i tylko kilka z nich, takich jak Red, ma mały problem z agresją. Kiedy na wyspę przybywa grupa zielonych świń, otrzymują ciepłe powitanie. Tylko Red pozostaje sceptyczny, a zatem słuszny, ponieważ świnie mają na celu kradzież jaj ptasich. Teraz Red musi coś z tym zrobić z jego złymi przyjaciółmi. Jedna z trudności polega na tym, że ptaki nie mogą latać.

ocena:

Nie tylko dla młodych fanów gry wideo gwarantowana jest dobra rozrywka, ale także dla starszych miłośników "Angry Birds", taśma na pewno jest warta zobaczenia. Bo kto nie chce, aby bohaterowie gry stali się prawdziwi? Ptaki o cechach ludzkich i działaniu są obiecujące. Ponadto wygrano aktorzy głosowi, tacy jak Christoph-Maria Herbst, co stanowi kolejny plus w filmie.

"X-Men: Apocalypse", 19 maja

Dwadzieścia lat po wydarzeniach z "X-Men: First Choice", Charles Xavier (James McAvoy) i jego mutanci mają do czynienia z być może najbardziej niebezpiecznym wrogiem wszechczasów. Ponieważ niesamowita Apokalipsa budzi się z tysiącletniego snu i jest nie tylko najstarszym, ale prawdopodobnie najpotężniejszym ze wszystkich mutantów. I jakby nie był wystarczająco dobry, tworzy wokół siebie czterech "Jeźdźców Apokalipsy".

ocena:

Reboot z udziałem Jamesa McAvoya i Michaela Fassbendera w roli wiecznych przeciwników, profesorów X i Magneto, w 2011 roku wykonał więcej niż tylko wszechświat X-Men. Czy to może być trzecia próba dwóch solidnych poprzedników? Ciekawy antagonista i liczne gwiazdy w filmie "X-Men: Apocalypse" obiecują najlepszą rozrywkę.

"Money Monster", 26 maja

To naprawdę tylko rozrywka, ale nagle życie jest zagrożone. Lee Gates (George Clooney) moderuje własne show na żywo, w którym udziela wskazówek finansowych. Nagle rozczarowany inwestor szturmuje strzał. Kyle (Jack O'Connell) stracił całą swoją fortunę przez Lee Gatesa i, z frustracji i złości, zabiera prezentera jako zakładnika przed kamerami. To musi teraz zwiększyć udział rozczarowanego ojca, w przeciwnym razie grozi śmiercią. Wzięcie zakładników staje się publicznym widowiskiem, a Lee i jego producent Patty (Julia Roberts) walczą z czasem.

ocena:

Niepokonany duet ponownie się zjednoczył: Julia Roberts i George Clooney. Razem stworzyli hity takie jak "Ocean's Eleven". "Money Monster" kieruje się napiętym napięciem. Reżyserka Jodie Foster ("Milczenie owiec") stawia w filmie kwestię wartości człowieka i umiejętnie tworzy scenariusz swoim dramatem akcji.

"Alicja w krainie czarów: Behind the Mirrors", 26 maja

Kto jej nie zna, młoda dziewczyna Alice, która wpada w dziurę i budzi się w innym świecie. Po pierwszej przygodzie Alicja (Mia Wasikowska) wyruszyła w morze na kilka lat. Po powrocie musi sobie uświadomić, że wizerunek kobiet w Anglii się nie zmienił. Dlatego wraca do Krainy Czarów, gdzie spotyka starych znajomych. Ale jej przyjaciółka, kapelusznik (Johnny Depp), bardzo się zmieniła. Aby go uratować, Alice musi znaleźć czas - który, oczywiście, jest dziwną istotą w zaświatach. Tylko wtedy Alicja może cofnąć się w czasie.

ocena:

Disneyowa "Alicja w krainie czarów", która została nakręcona w 2010 roku z nie do pobicia gwiazdorską obsadą (w tym Johnny Depp, Heleną Bonham Carter, Alanem Rickmanem, Anne Hathaway), otrzymuje sequel. Podobnie jak jego poprzednicy, film obiecuje atak na wszystkie zmysły: dziwne stwory, magiczne stworzenia, zapierające dech w piersi krajobrazy z mrocznych, przygnębiających lasów do jaskrawych kolorowych scenerii. Film dla dzieci nie jest już Alice, jest zbyt ciemny, trochę zbyt szalony, a sceny walki zbyt dzikie. Jeśli lubisz fantasy i bajki, na pewno dostaniesz tutaj swoje pieniądze.