gwiazdek

Alice Cooper: Pionier spektakularnych pokazów scenicznych

Anonim

O założeniu zespołu i ich sukcesach

Alice Cooper jest frontmanem zespołu o tej samej nazwie, założonego w 1964 roku.

W tym czasie nazywała siebie "The Earwigs" i grała utwory Beatlesów. Od 1968 roku zespół nosił nazwę "Alice Cooper". Od czasu oficjalnie potwierdzonego wydania w 1973 roku występuje jako solowy artysta. Towarzyszący muzycy zmieniają się regularnie. Jego pseudonim jest po sporze o imię ze starymi członkami zespołu od 1974 r. W paszporcie.

Alice Cooper jest uważany za jednego z najbardziej prowokujących artystów scenicznych, który wielokrotnie szokuje swoich fanów, a zwłaszcza publiczność, z aktami przemocy, tortur i egzekucji. Jego fani lubią chorobliwe występy i chcą oglądać z pierwszej ręki, jak piosenkarz jest zawieszony na scenie, ścięty, ugodzony nożem lub w inny sposób zabity. Sztuczna krew płynie obficie w jego produkcjach, a pokazy laserowe są legendarne. Ponadto, grzywka i śmierdzi na scenie. Mimo to kwadraty na skraju sceny są bardzo poszukiwane. Między innymi, mówi się, że Cooper odgryzł głowę żywego kurczaka na scenie, ale okazało się to czystą plotką. Jednak prawie zawsze ma przy sobie węże.

Te wyszukane pokazy są uważane za kamienie milowe dzisiejszych produkcji scenicznych, w których muzycy robią więcej niż tylko interpretują swoją muzykę. Według Alice Coopera należy jednak ściśle oddzielić fikcyjną postać od życia prywatnego. Alice Cooper mówi o sobie i swoich scenicznych widowiskach: "Nie ma we mnie żadnych aluzji do satanizmu. Gram złego faceta, ale za każdym razem zostaje zabity. Na koniec moje zmartwychwstanie odbywa się w białym płaszczu ".

Alice Cooper wciąż koncertuje na żywo, jest widywana w wielu horrorach (głównie w rolach drugoplanowych) i jest daleko od starego żelaza. Podobnie jak wielu jego kolegów, lubi występy na żywo i wystawia swoje spektakle z najwyższą starannością. Członkowie zespołu zmieniają się regularnie w przeszłości. "Love It to Death" (1971), "School's Out" (1972) i "Billion Dollar Babies" (1973) należą do jego największych sukcesów. Do tej pory wyprodukował 26 albumów studyjnych i kilka albumów na żywo. W 2010 roku Alice Cooper wystąpiła na festiwalu Wacken w Niemczech.