gwiazdek

Alfred Neven DuMont: Wydawca zmarł w wieku 88 lat

Anonim

Alfred Neven DuMont zmarł w wieku 88 lat

Jako wydawca był weteranem, jako wydawca odważnym patriarchą: zmarł kolonialny dziennikarz Alfred Neven DuMont Wydawca i długoletni przewodniczący zarządu wydawnictwa zmarł 30 maja w wieku 88 lat, jako dom mediowy M. DuMont Schauberg (MDS) ogłoszone.

Neven DuMont był uważany za patriarchę z wielkim wpływem i jako jedna z ostatnich wielkich osobistości wydawniczych okresu powojennego w Niemczech. Utworzył także dom mediowy nazwany od rodziny przez dziesięciolecia. "Redaktor fundacji reńskiego tabloidu" Express "znacząco wpłynął na losy gazet, zwłaszcza" Kölner Stadt-Anzeiger ", " powiedział przewodniczący rady nadzorczej MDS Christian DuMont Schütte. "Utrata mojego długoletniego partnera mocno mnie uderza."

Neven DuMont urodził się jako potomek dynastii z Kolonii, pochodzącej z XVII wieku. Mimo, że osiadł w Monachium jako aktor i asystent reżysera, wyjechał do Stanów Zjednoczonych, by studiować media. W 1953 roku wszedł do wydawnictwa swojego ojca i przejął kierownictwo dziennikarskie w Kölner Stadt-Anzeiger. "Express" został założony przez Neven DuMont w połowie lat sześćdziesiątych.

W 1966 roku Neven DuMont poślubił Hedwig von Auersperg. Jej najstarszy syn Markus, artysta, zmarł w 1995 roku. Młodsze dzieci to Isabella (47) i Konstantin (45).