gwiazdek

Alfa Romeo Stelvio: Dla krzewów i bulwarów

Anonim

Pierwszy SUV marki comeback

Ci, którzy się spóźniają, powinni radzić sobie znacznie lepiej niż ich poprzednicy. Wydaje się, że Alfa Romeo podyktował ten wymóg swoim inżynierom w obliczu umiejętności i jakości pierwszego własnego pojazdu sportowego (SUV) o nazwie Stelvio. Alfa była prawie martwa, a nawet najbardziej lojalni fani odwrócili się, ponieważ wiele obiecywano, ale wciąż nie dostałeś biegów. Reanimacja z prezentacją Giulii w zeszłym roku spowodowała jednak, że feniks powstał z popiołów. Gorąca wersja Quadrifoglio była nawet w stanie wskazać AMG C-Class i BMW M3 w teście porównawczym czasopisma branżowego. Szacunek!

Sportowa orientacja dzięki silnikowi benzynowemu z turbodoładowaniem i wersją Diesel

Na platformie Giulia, zwanej wewnętrznie Giorgio, znajduje się teraz także Stelvio. Nazwany jako najwyższa przepustka alpejska we Włoszech, jest pierwszym samochodem Alfa tego rodzaju i ma na celu nadanie marce silnego impetu. "Pod Stelvio tkwi czysty duch i DNA Alfa Romeo", mówi kierownik marki Fabrizio Curci. Pozostaje mieć nadzieję, że ma na myśli lata 50. i 60., a nie to, co przyszło później. Na uzasadnioną nadzieję przemawia: Inżynierowie zatrzymali wszystkie przystanki, aby mieć orientację sportową. Obejmują one spójną lekką konstrukcję i optymalny, równomierny rozkład masy między przednią i tylną osią.

Wiele części nadwozia i podwozia wykonano z aluminium, wał kardana jest nawet wykonany z węgla. Według Alfa, Stelvio z przełożeniem 12: 1 ma nawet najbardziej bezpośrednie kierowanie w segmencie średniej wielkości SUV. Standard na pokładzie to napęd na wszystkie koła. W normalnych warunkach drogowych system wysyła 100% mocy na tylne koła. Kiedy te zaczynają się ślizgać, moment obrotowy jest dodawany do kół przednich z prędkością błyskawicy nawet do 50 procent.

W sumie nie ma złych warunków dla zwinnej jazdy. Ponadto, jeśli pod maską dwulitrowego turbodoładowanego silnika benzynowego o mocy 280 KM włożonej i przekładnie są zmieniane nad aluminiowymi dźwigniami zmiany biegów na kolumnie kierowniczej. Stelvio świetnie radzi sobie z gazem, może łatwo i bezpośrednio jeździć po łukach i powstrzymuje irytujące ruchy. Sportiness nie jest jednak poświęcony dla wygody. Nawet na złe odległości Stelvio zachowuje się tak spokojnie, jak na przełęczy, która użyczyła mu jego nazwiska.

Super Stelvio z 510 KM będzie dostępny pod koniec 2017 roku

Dostępny jest również przełącznik obrotowy, który aktywuje trzy tryby "d", "n" i "a". Litery oznaczają dynamiczną, naturalną i zaawansowaną efektywność, tj. Tryb ekonomiczny. Jest to szczególnie widoczne w pozycji "d". Stelvio reaguje ostrzej i bardziej spontanicznie. Jeśli jednak spodziewasz się doskonałej pozycji siedzącej, która oferuje kierowcy Giulię, trochę rozczarowany. W Stelvio siedzi się trochę więcej niż na siedzeniu. "19 cali to sama różnica wysokości Giulia, " mówi główny inżynier Roberto Fedeli. Maksymalnie 20-calowe koła z oponami 255/45 są możliwe.

Oprócz silnika benzynowego o mocy 280 koni mechanicznych (od 49 000 euro), europejski klient Stelvio nadal ma opcję silnika wysokoprężnego. Znany z 2, 2-litrowego silnika wysokoprężnego Giulia (od 45 500 euro) wytwarza 210 KM i wysyła 470-niutonometrowy moment obrotowy w ośmiobiegowej automatyce, co daje Stelvio, mimo pewnej suwerenności - lepiej pasuje do charakteru silnika benzynowego z turbodoładowaniem.

Nieco później Alfa chce zaoferować silnik benzynowy o mocy 200 KM i silnik wysokoprężny o mocy 180 KM. Oba będą miały także ośmiobiegową skrzynię automatyczną i napęd na cztery koła. Olej napędowy powinien również oferować go jako tańszy wariant podstawowy z napędem na przednie koła. Oczywiście nie można pominąć pakietu napędowego Quadrifoglio. Za nim jest V6 twin-turbo o mocy 510 KM, który powinien sprawić, że Stelvio będzie najsilniejszym SUV w swoim segmencie. Ale potrzebna jest tutaj cierpliwość. Do końca 2017 r. Super Stelvio nie jest u dealera.

Deska rozdzielcza podzieliła klasykę projektantów. Wygląda na szczupłą i zredukowaną. Dzwony i gwizdki nie potrzebują Alfy. Typowe są tak zwane Rury, te głębokie rury, w które wbudowane są dwa okrągłe instrumenty prędkościomierz i tachometr. Pomiędzy nimi znajduje się wyświetlacz TFT, na którym można wyświetlić na przykład dane podróży lub instrukcje nawigacyjne. Włosi dołożyli wszelkich starań, aby zaspokoić roszczenia klientów o premię. Materiały są wysokiej jakości, ale nie osiągają jakości i wykończenia niemieckich konkurentów.

W systemach pomocy Włosi są z tyłu

Przy długości 4, 69 m park Stelvio parkuje dość blisko Mercedesa GLC, Audi Q5 lub BMW X3. Z tyłu jest dobra przestrzeń. Nawet dorośli o wysokości około 1, 80 m siedzą wygodnie. Również pod względem bagażnika Alfas SUV nie musi chować się za konkurencją. 525 litrów to więcej niż Porsche Macan i Mercedes GLC może zidentyfikować. Jeżeli oparcia tylnego siedzenia są płaskie, ładowność wzrasta do 1600 litrów. Klapa tylna może być sterowana elektrycznie i zaprogramowana w ośmiu różnych wysokościach otwierania - dopasowując wysokość sufitu do domowego garażu.

Ogólnie rzecz biorąc, Stelvio pozostawia na pierwszym jazdę próbną wokół miejsca narodzin Cassino pod Neapolem dobre, mocne wrażenie. Dla klientów, którzy nie widzą już gwiazd, czterech kółek i biało-niebieskich śmigieł na masce, pierwszy SUV z Alfa Romeo jest z pewnością pożądaną alternatywą. Z pewnością nie powinno to przeszkadzać, że Stelvio nie nadąża z tematem elektronicznych systemów pomocy. Chociaż istnieje wykrywanie pieszych, kamera cofania, ostrzeżenie o parkowaniu i elementy dystansowe. Ale pilot ruchu ulicznego, który może podążać za poprzednikiem w pół-autonomii, nie oferuje Włochów. Kierowcy Alfa są tak samo długo, jak długo utrzymują się w ruchu.

Dane techniczne Alfa Romeo Stelvio: Pięciodrzwiowy, pięciodrzwiowy SUV z napędem na cztery koła, długość: 4, 69 metra, szerokość: 1, 90 metra, wysokość: 1, 67 metra, rozstaw osi: 2, 82 metra, objętość bagażnika: od 525 do 1600 litrów. Napęd: 2, 0 280 CV AT8 AWD: 2, 0-litrowy, czterocylindrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem, 206 kW / 280 KM przy 5250 obr / min, maksymalny moment obrotowy: 400 Nm przy 2250 obr / min, 8-biegowa automatyczna, 0- 100 km / h: 5, 7 s, Vmax: 230 km / h, średnie zużycie paliwa: 7, 0 litrów, emisja CO2: 161 g / km, norma emisji: Euro 6b, klasa efektywności: brak danych, cena: 49 000 euro. 2.2 210 CV AT8 AWD: 2, 2-litrowy czterocylindrowy silnik turbo diesel, 154 kW / 210 KM przy 3750 obr / min, maksymalny moment obrotowy: 470 Nm przy 1750 obr./min, 8-biegowa automatyczna, 0-100 km / h: 6, 6 s, Vmax: 215 km / h, średnie zużycie paliwa: 4, 8 litra, emisja CO2: 127 g / km, norma emisji: Euro 6b, klasa efektywności: brak danych Cena: 47, 500 euro.