gwiazdek

Alexander Skarsgard: Naga z księciem Harrym, smooching z Lady Gagą - ekscytujące fakty o aktorze

Anonim

W Hollywood jest trochę szwedzkiego importu. Należą do nich ikona akcji Dolph Lundgren, zdobywczyni Oscara Alicia Vikander, weteran Max von Sydow lub nieżyjący reżyser legenda Ingmar Bergman. Alexander Skarsgard, który obchodzi swoje 40. urodziny 25 sierpnia, również pochodzi ze Szwecji. Niedawno przeszedł przez dżunglę w "Legend of Tarzan" i wywołał sensację w swoim absierze. Musisz wiedzieć o gorącej Szwecji:

Związki rodzinne, piłka nożna, Eric

więzi rodzinne

Alexander Skarsgard pochodzi z rodziny aktorskiej. Jego ojciec Stellan (65 lat) od dziesięcioleci jest poszukiwanym człowiekiem w Hollywood. Niezależnie od tego, czy są to małe filmy, czy duże hity, Stellan Skarsgard nie może narzekać na swoją ofertę ról. Wielu może go znać jako naukowca Erika Selviga z "Thor" Marvela, jako Williama "Bootstrap Bill" Turnera z "Piratów z Karaibów - Piraci z Karaibów 2" lub jako wielbiciela Meryl Streep Billa Andersona z "Mamma Mia!", Ponadto dwóch braci Aleksandra pracuje również w fabryce snów. Gustaf Skarsgard (35) ma rolę w serialu "Wikingowie", Bill Skarsgard (26) jest w remake'u "przerażającego" dla strasznego klauna Pennywise.

Eric Northman

Alexander Skarsgard zyskał rozgłos w Stanach Zjednoczonych w 2008 roku dzięki roli Sgt. Brad Colbert w miniserialu HBO Generation Kill. Wywołał na całym świecie sensację jako wampir Eric Northman w serialu "True Blood". Seria jest oparta na serii książek Charlaine Harris, która kręci się wokół kelnerki Sookie Stackhouse. To było wcielone do telewizji przez Annę Paquin. Skarsgard aka Eric konkuruje w "True Blood" z Vampire Bill (w tej roli Stephen Moyer) za przysługę Sookie. Odważna natura Erika i jego seksowny wizerunek - pokazuje dużo skóry - sprawiły, że Skarsgard stał się symbolem seksu i wzbudził prawdziwy szum wśród fanów serialu. W 2014 roku seria zakończyła się po siedmiu sezonach.

Naga z księciem Harrym?

Gorący Szwed nie ma problemu z zaakceptowaniem wyzwania. Wraz z księciem Harrym uczestniczył w kampanii charytatywnej "Walking with the Wounded" w 2013 roku. Wyruszyli razem na Antarktydę, aby zebrać fundusze dla niepełnosprawnych weteranów. Mówi się, że dostarczył gołe dowcipy i nagie fakty. Ponadto obaj powinni trzymać się w namiocie ciepło. Ale Skarsgard ogłosił w wywiadzie z uśmiechem: "Co dzieje się na biegunie południowym, pozostaje na biegunie południowym". Jednak jego podsumowanie Royal było: "On jest naprawdę miłym facetem." Przez te tygodnie zupełnie zapomniał, że Harry jest prawdziwym księciem.

Co stało się z Lady Gagą?

Co niewielu wie o Szwedzie: pozwolono mu już naśladować dziko z Lady Gagą. Alexander Skarsgard przejął męską rolę w filmie za swój hit "Paparazzi" z roku 2009. Szwedzki reżyser wideo, Jonas Akerlund, jest przyjacielem Skarsgarda i zasugerował go jako miłośnika gwiazdy muzyki pop. Kiedy 40-latek dowiedział się, że nie są to klasyczne sceny z pary miłosnej, ale raczej, że para chce się pozabijać, Skarsgard zgodził się. "Brzmiało to jak dużo zabawy i tyle na tym", powiedział kiedyś w wywiadzie na czerwonym dywanie Złotych Globów w 2010 roku. Przy okazji, on tylko smoocuje prywatnie z Alexą Chung (32). Mówi się, że spotyka się z brytyjskim prezenterem od 2015 roku.

Miłość do piłki nożnej

Oprócz aktorstwa, Alexander Skarsgard ma wielką pasję: piłkę nożną. Ale kto powiedział, że strzela tylko do klasycznej szwedzkiej drużyny narodowej, która jest w błędzie. Serce 40-latka należy do Hammarby IF. Szwedzki klub ze Sztokholmu, miejsce narodzin Skarsgarda, oscyluje wokół swoich osiągnięć. To cienka linia między górą a flopem. Gdy tylko jest to możliwe, odwiedza gry na stadionie. Są też filmy na YouTube, które pokazują aktora grającego w pełnych klubowych zarysach, zachęcającego fanów do śpiewania hymnu klubu. Być może dzisiaj zostanie uśpiony w swoje 40. urodziny. Wszystkiego najlepszego!