gwiazdek

Alexander Scheer przeżył dramat "Gladbeck" na żywo w tym czasie

Anonim

Gra Dieter Degowski w "Gladbeck"

To jedno z najbardziej niewiarygodnych zbrodni w najnowszej historii Niemiec: kiedy Dieter Degowski i Hans-Jürgen Rösner atakują bank w 1988 r. I biorą dwóch zakładników, jest to tylko wstęp do 54-godzinnego dramatu, który trzyma Niemcy w napięciu i wpada w bezgłowe Obowiązuje policja i prasa bez skrupułów. 7 i 8 marca 2018 r. Pierwsza pokazuje filmową adaptację "Gladbeck" w dwóch częściach o 20:15 (dokument "Drapieżnik zakładników Gladbecka - Potem wszystko było inaczej" biegnie 8, 3. O 21:45).

Czy sprawcy zasługują na drugą szansę?

Alexander Scheer (41, "Sonnenallee") gra w nim Dieter Degowski, jeden z dwóch sprawców, który zostaje zwolniony po kilku tygodniach po 30 latach. Czy zdobył swoją szansę? "Moim zdaniem, każda osoba zasługuje na drugą szansę", powiedział Scheer, agencja informacyjna w wiadomościach w wywiadzie. "Z pewnością można to zobaczyć inaczej, ale Dieter Degowski musiał zmierzyć się ze swoimi demonami w ciągu ostatnich 30 lat i wie, z jakim poczuciem winy musi żyć".

Nie nawiązał kontaktu z 61-letnim Degowskim. "Rozmyślnie zdecydowałem się go nie spotkać, więc po 30 latach jego wspomnienia z tych 54 godzin mogą być tylko projekcjami jego pamięci." Jako aktor potrzebowałem bardziej bezpośredniego dostępu, więc lepiej służyłem materiałom archiwalnym. "

"To było i jest bardzo niepokojące"

Sam Scheer był jeszcze dzieckiem, kiedy jedna z najbardziej wybuchowych spraw karnych była w dużej mierze transmitowana na żywo, ale także kojarzy wspomnienia z wydarzeniem. "Pamiętam, że byłem raczej zirytowany, gdy oglądałem telewizję, rozbieżność między tym, co się stało, a zachowaniem ludzi, samozrozumienie z gangsterem i dziennikarzami na czacie, gdy zakładnicy dołączyli do nich Uśmiechając się do kamer, by zachować ostatnie wrażenie normalności, było to i jest bardzo niepokojące. " Czy za pośrednictwem filmu telewizyjnego można dokonać przeglądu incydentów ze strony policji i prasy? Scheer jest sceptyczny: "Chociaż jestem bardzo pozytywną osobą, ale niestety także pesymistą kultury".