gwiazdek

Alexander Klaws: W obozie dżungli nie ma wyzwania

Anonim

Przez cztery lata fani Alexandra Klawsa (32, "tego lata") musieli czekać na nową muzykę, teraz ma "na scenie, ustaw się, idź!" w końcu wydał nowy album. Pierwszy zwycięzca "DSDS" był w międzyczasie niemal nieczynny, oprócz niektórych muzycznych występów był również widywany w programach telewizyjnych, takich jak "Let's Dance" i "5 against Jauch". "Celebrity Big Brother" lub "Jestem gwiazdą - zabierz mnie stąd!" nie byłby rozwiązaniem dla Klawsa, ponieważ mówi agencji prasowej o wiadomościach.

Piosenkarz w wywiadzie

Jej ostatnie wydanie albumu to cztery lata temu. Dlaczego wybrałeś "Wejdź na scenę, ustaw się, idź!" za dużo czasu?

Alexander Klaws: Kiedy mój ostatni album "Für alle Zeiten" ukazał się w 2011 roku, grałem także główną rolę w musicalu "Tarzan" w Hamburgu. To był naprawdę wielki projekt, rano w studio, a wieczorem na scenie i na wiele tygodni. To był bardzo intensywny czas, którego nigdy nie chciałbym przegapić, ale na ten album po prostu chciałem poświęcić więcej czasu i więcej przestrzeni.

W międzyczasie dużo podróżowałeś.

Klaws: Mogłem grać kilka musicali, w tym "Ranger" w "Butach Manitu" podczas gier na wolnym powietrzu w Tecklenburgu, a obecnie "Jezus" w "Jesus Christ Superstar" w Operze w Dortmundzie. W 2014 r. Dodano wycieczkę do świata tańca w "Let's Dance". Muzyka jest po prostu dużą częścią mnie - jak krew przepływająca przez moje żyły, to moja podstawa. I w zeszłym roku przyszło mi do głowy, że muszę zapisać wszystko, czego doświadczyłem i doświadczyłem w ostatnich latach.


Ostatnio doświadczyłeś też jakiegoś losu, w tym śmierci swojego menadżera Eckharta Gundela, któremu również poświęciłeś piosenkę. Czy muzyka pomaga w radzeniu sobie z takimi rzeczami?

Klaws: Zdecydowanie. Jest taki piękny cytat: "Gdzie język ustaje, zaczyna się muzyka". Zwłaszcza podczas pisania piosenki, przetwarzasz tematy bardzo różnie i przeżywasz temat lub fazę, którą chcesz opisać. Ale w tym przypadku nie chciałem napisać pożegnalnej piosenki - chciałem użyć tej piosenki, by opisać człowieka takim jakim był - rodzaj hołdu dla niego, jego życia i naszej przyjaźni.


"DSDS" zmieniło się nieco, odkąd uczestniczyłeś. Czy nadal uczestniczyłbyś w pokazie w jego obecnej formie?

Klaws: Nie, nie sądzę. Chociaż jest to całkiem normalne, że formaty show zmieniają się z biegiem lat i musisz iść w określony sposób z "zeitgeist". Uważam jednak, że skupienie się na targach zmieniło się. Dzisiaj chodzi bardziej o skandale i historie uczestników, jury, które zmienia się co sezon i sam program, nie tyle o talentach i muzyce.

Po programach takich jak "Let's Dance" i "5 against Jauch": Czy bierzesz także udział w reality show, takim jak "Celebrity Big Brother" lub "Jungle Camp"?

Klaws: Nie (śmiech). Jeśli coś robię, chcę być w stanie zająć 100 procent. Chociaż jestem osobą, która zawsze szuka nowego wyzwania - "Let's Dance", na przykład, chodziło o poprawę, trening i poprawę z tygodnia na tydzień, ale z "Celebrity Big Brother" lub "Jungle Camp" Tęsknię - szczerze mówiąc - wyzwanie. Po prostu "siedzieć" i być może od czasu do czasu wykonywać pracę, to nie jest moja filiżanka herbaty!

Budujesz dom razem ze swoją przyjaciółką Nadją - kiedy wreszcie wyjdziesz za mąż?

Klaws: Jesteśmy razem od ponad pięciu lat i jesteśmy bardzo szczęśliwi. Ale skupiamy się teraz na budowaniu domów.