gwiazdek

Alex Diehl: Chciałbym pójść do ESC

Anonim

Jest piątek, 13 listopada 2015. Alex Diehl (28, "Continue"), podobnie jak wielu innych Niemców tej nocy, ogląda w telewizji przyjaźń między Niemcami i Francją, kiedy słyszy głośny huk. Pierwszy uchwyt trafia do smartfona, ponownie piosenkarz aktualizuje różne strony multimedialne. Następnie szok: komentator futbolu Tom Bartels mówi o kilku ofiarach, które padły ofiarą spisku w Paryżu. Pierwsza myśl Diehl: "To kiepski żart", jak wyjaśnia w rozmowie z przedstawicielem agencji prasowej w wiadomościach.

Jego pieśń pamięci stała się wirusowa

Aż do wczesnych godzin rannych ogląda wydarzenia z zapartym tchem, nie może uwierzyć w to, co się stało. Potem natrafia na tweet z imprezy, której imienia nie chce nazwać. Mówi: "Teraz mamy sałatkę, najpierw wpuszczamy nieznajomych do naszego kraju i wkrótce jesteśmy uchodźcami". Dla 28-latka z bawarskiego miasteczka Waging am See, który debatował przez wiele tygodni i miesięcy ze swoimi przyjaciółmi i sieciami społecznościowymi o kryzysie uchodźczym i próbował walczyć z nieodwzajemnionym rozpowszechnianiem fałszywych obrazów, ten post przynosi finał beczki przepełnić. Dostaje białą kartkę papieru, ołówek iw ciągu kilku minut pisze pamiątkową piosenkę dla ofiar ataków z Paryża. Następnie bierze to za pomocą kamery telefonu komórkowego i przesyła "Just a song" na swojej stronie na Facebooku, nie wiedząc, jaką falę entuzjazmu zapoczątkuje.

Na początku obawia się burzy

To nie pierwszy mobilny film z piosenki, którą publikuje muzyk. A kiedy następnego dnia odbiera telefon, prosząc go, by przyszedł na Facebooka, jego pierwszym strachem jest: "O nie, chciałem dać nadzieję tej piosence, ale może mam mniej 500 fanów na Facebooku i trochę mniej gówno Burza ". Prawdę mówiąc, wideo stało się bardzo szybkie i wywołało już 6, 7 miliona razy. Kiedy znajduje czas na przeczytanie licznych komentarzy tydzień po wydaniu, siedzi ze łzami w oczach przed laptopem. "Nagle ludzie piszą do mnie, że usłyszeli tę piosenkę, a następnie udali się do swojego kościoła, aby stworzyć fundament, dzięki któremu muzyka może naprawdę coś zmienić."

Z zaskoczeniem uderzyły nie tylko reakcje na Gedenksong, ale także sympatyczny Oberbayer w centrum uwagi mediów. Czy czuje się zdenerwowany szumem wokół jego osoby? "Kłamałbym, gdybym powiedział, że mi się to nie podoba." Jednak pomimo szumu i uwagi, autor piosenek również pamięta, że ​​nie należy zapominać, dlaczego napisał tę piosenkę. Powaga jego intencji wynika z faktu, że zdecydował się przekazać 100% przychodów ze sprzedaży płyt CD i pliki do pobrania "Just a song". "Poprzez Google natknąłem się na organizację" Save the Children "i pomyślałem, że muszę zrobić dokładnie to, co najbardziej zmartwiłoby terrorystów: przekazujemy pieniądze sierotom wojennym w Syrii i staramy się im pomóc, gdzie źródłem jest tak wiele zła ".

Eurodeputowany Arne Gericke żąda: "Diehl do ESC!"

Za jego zaangażowanie Diehl otrzymuje wiele pochwał i podziw od swoich fanów. A także europejski poseł do PE Arne Gericke, film na Facebooku nie uciekł. Z czystego entuzjazmu napisał list do dyrektorów ARD, w którym poprosił ich o wysłanie 28-latka na Konkurs Piosenki Eurowizji, aby ustanowić "sygnał pokoju i wolności". Sam Diehl czuje się dość dobrze, by spełnić to zadanie: "Oczywiście, że chciałbym to zrobić, nie musimy o tym mówić, to byłby dla mnie zaszczyt".

Jednak niezależnie od tego, kto wybierze ten wybór, ważne jest, aby autor piosenek stał się osobą o sercu, umyśle i dobrych intencjach. Zapytany o swojego preferowanego kandydata do ESC, wokalista powiedział, że chciałby zobaczyć Xaviera Naidoo jako przedstawiciela Niemiec w Sztokholmie. Herbert Grönemeyer lub Peter Maffay mógł to sobie wyobrazić. "Wysyłam muzyka, który ośmiela się wydać oświadczenie polityczne i przekazuje, że my w Niemczech nie jesteśmy w nastroju do strachu, wojny i nienawiści".