Styl

Bulgari - historia

Anonim

Etykieta Bulgari oznacza elegancką biżuterię i wysokiej jakości akcesoria we włoskim stylu.

Bulgari w Rzymie: sklep z tradycją.

Historia włoskiej wytwórni rozpoczęła się od greckiego. Sotirio Bulgari, grecki srebrzysta, przybył do Włoch pod koniec XIX wieku i otworzył swój pierwszy sklep z biżuterią w Rzymie w 1884 roku.
Już w 1904 r. Podążał słynny sklep przy Via Condotti, który nadal jest sztandarowym sklepem luksusowej marki.Synowie założyciela, Costantino i Giorgio, weszli do działalności ojca i odtąd ukształtowali styl i konstrukcję marki Bulgari.

Szmaragdy w otoczeniu diamentów: naszyjnik od Bulgari, którego właścicielem jest Elizabeth Taylor.

Biżuteria Bulgari
W latach pięćdziesiątych bracia pożegnali się z francuskimi producentami biżuterii i stworzyli własny styl, inspirowany grecko-rzymskim klasycyzmem i włoskim renesansem.
Wraz z rosnącym sukcesem Bulgari otworzyło sklepy na całym świecie, aw 1977 r. Stworzyło klasyczny design ze słynnym zegarkiem BVLGARI. W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych luksusowa marka Bulgari stale poszerzała swoją ofertę: perfumy, wyroby skórzane, a teraz także hotele stały się częścią oferty.
Ale biżuteria i drobne akcesoria to nie jedyny obszar, w którym działa Bulgari, a włoska firma rodzinna pojawia się również jako sponsor wydarzeń charytatywnych.

Kiedy wytwórnia nazywa Bulgari, gwiazdy lubią nadejść: Kate Hudson, Ashley Green, Naomi Watts i Emmy Rossum.