Styl

Rolex Story

Anonim

Rolex - nazwa jest synonimem luksusowego zegarka na rękę. Ale zawdzięczamy również zegarmistrzom kilka technicznych wynalazków.

Pofałdowana ramka jest jedną z cech charakterystycznych Rolexa.

Prawdziwy Rolex na nadgarstku, wielu marzy o tym. Zegarki są uosobieniem luksusu i należą do najczęściej kopiowanych na świecie.
Historia luksusowej marki rozpoczęła się w 1905 roku, gdy niemiecki Hans Wilsdorf założył w Londynie spółkę sprzedającą zegarki. W czasach, kiedy precyzyjne zegarki były kieszonkowymi zegarkami, Wilsdorf chciał, aby zegarek był elegancką, ale również stabilną alternatywą.

Pierwsza ostryga z roku 1926.

W 1926 Wilsdorf zbliżył się znacznie do celu. Z Rolex Oyster przedstawił pierwszy prawdziwie wodoodporny zegarek, który został przetestowany rok później przez pływaka, gdy przekroczyli kanał La Manche.
Kolejny wynalazek pochodzi od założyciela firmy Rolex, Hansa Wilsdorfa: w 1931 r. Opracował ruch Perpetual, pierwszy automatyczny mechanizm zwijania zegarków na rękę.
Rolex nie tylko ustawił kurs techniczny, ale także projekt.Rolex stworzył klasyczny model w 1945 roku z pierwszym modelem kultowego zegarka Datejust.Od tego czasu złoty chronometr z specjalnie opracowaną wówczas bransoletką linkową został opracowany wiele razy i pojawił się kilka lat później jako model damski na rynku.
Raz za razem Rolex sprawdzał zegarki w spektakularnych warunkach. Na przykład, alpiniści nosili modele luksusowych marek na podbój Mount Everest, a Rolex był również na pokładzie głębinowych łodzi podwodnych.

Galeria | Biżuteria zegarki Rolex

Skuteczne kampanie wykorzystały markę do dużych promocji, które powinny pokazać: Rolex oferuje nie tylko luksusową elegancję, ale także precyzję i stabilność we wszystkich dziedzinach życia - tak jak kiedyś było marzeniem założyciela Hansa Wilsdorfa.