Podróżować

W ciągu zaledwie czterech godzin lotu do raju

Anonim

Idealny hotel na luksusowy, długi weekend: nasz redaktor spędził noc w jednym z najpiękniejszych hoteli na świecie, Royal Mansour Marrakech, i czuje się tak, jakby podróżowała do orientalnej bajki.

Otwarty hol Royal Mansour Marrakech

Marrakesz - gdzie bajki się spełniają Opowieści o "Tysiąc i Jednej nocy" są zawsze porównywane, by opisać najpiękniejsze miejsca na Wschodzie. W opowieściach o Aladinie, Ali Babie i Sindbadzie, księżniczki, które zostały uprowadzone, zostają uwolnione, a darmowe księżniczki zostają porwane - tak właśnie robi średniowieczne Filou. Z drugiej strony, jest jeszcze trochę czasu, aby znaleźć złote skarby i pozbawić władzę niesprawiedliwych władców.
Orientalna bajka nigdy nie straciła dla mnie fascynacji.Dla obcych i nieznanych pozostawały w dorosłości opisywane sceny. Razem z moimi bohaterami włóczę się po zatłoczonych sukach, kojącym uczuciu twardej gliny pod skórzanymi podeszwami i zapachem świeżej miętowej herbaty w moim nosie. Ponieważ bracia Grimm potrafią spakować się na swoich zachodnich wielbłądach.

Meczet Koutoubia jest jednym z najsłynniejszych zabytków Marrakeszu.

Zawsze lubiłem historię Szeherezady.Każdej nocy młoda kobieta dzielnie opowiada królowi historię, która przerywa o świcie w ekscytującym miejscu i trwa do następnego rana. Czyniąc to, nie tylko leczy ból serca króla, ale także ratuje życie wielu kobiet. Będąc pragmatykiem, ta bajka coraz mniej fascynowała mnie moralnością, ale raczej jej praktyczną realizacją: w jaki sposób Szeherezada mogła każdego wieczoru wracać do pałacu królewskiego z nową, fascynującą historią?
Od czasu mojej wizyty w hotelu Royal Mansour w Marrakeszu znam odpowiedź. A tysiąc i jedna noc to za mało, żeby je nawet zarysować.

Najpiękniejszy lobby hotelowe, jakie kiedykolwiek widzieliśmy