Podróżować

Castle Hotel Elmau

Anonim

Relaks z dzieckiem: Podczas gdy w większości hoteli uzdrowiskowych szept jest czymś dobrym, dzieci są mile widziane w Schloss Elmau. Sabine Maeulen parała się z synem Jonathanem w ogromnym basenie Family Spa, była rozpieszczana w łaźni tureckiej i masowana w łaźni, podczas gdy Jonathan był pod opieką w pokoju zabaw.

Spa-Check: Relaks z dzieckiem w "Schloss Elmau" w pobliżu Garmisch-Partenkirchen.

Czy wydaje mi się, że należę do kategorii kobiet pracujących w systemie dual-work (dziecko i praca)? Do tej pory czułem, że wszystko trzymam dobrze. Ale: Kiedy rozmawialiśmy na konferencji redakcyjnej na temat " Spa z dzieckiem ", nagle spoczęło na mnie 20 par oczu - jak gdybym był tu jedynym z potomkiem?
Niecałe trzy tygodnie później siedzę w samochodzie z moim przyjacielem Stefanem (który gra w szofera) i synem Jonathanem (nieco poniżej 2 lat, śpi) i cieszę się pokojem, który wita nas po znaku Garmisch. Schloss Elmau jest tak piękny, że marzy każda pocztówka. Po jednej stronie znajduje się ostry obszar Wettersteina, po drugiej stronie łąki i pastwiska. Naprawdę książęce miejsce dla 5-gwiazdkowego hotelu.

Schloss Elmau mieści się w zabytkowym budynku z 1914/16.

Recepcja: obfite, z kominkiem i imponującymi sofami wypoczynkowymi. Nasz apartament pod dachem jest magiczny. Fascynuje mnie stylowe wnętrze z akcentami Zen i wspaniałym widokiem na góry, Jonathan świętuje ogromną wannę i skacze na dużym łóżku. Teraz rozpakuj się szybko i zwiedzaj hotel.
Schloss Elmau (pokój dwuosobowy z półpensjonatem od około 340 euro) nazywa się Luxury Spa and Cultural Hideaway. I rzeczywiście goście mają do wyboru wiele imprez: odczyty, koncerty jazzowe i klasyczne, rozmowy, wszystko na najwyższym poziomie. Istnieją również różne uzdrowiska: łaźnia (3000 metrów kwadratowych, tylko dla dorosłych), łaźnia turecka, naturalne spa na zewnątrz (tylko latem), intymne spa, prywatne spa dla małych grup.
I Family Spa o powierzchni 1500 m² z krytym basenem, saunami, łaźniami parowymi i gabinetami zabiegowymi dla dzieci i młodzieży. Oczywiście, Jonathan jest wciąż za mały, a także dla wielu warsztatów plastycznych, muzycznych, naukowych i literackich, które są oferowane dzieciom w każdym wieku. Jednak w przyszłym roku Jonathan mógł już wziąć udział w lekcjach pływania, ale w myślach widzę, jak wchodzi do Happy Facial jako pokwitanie.
Ale teraz pokój zabaw jest dla niego właściwym miejscem, z równie profesjonalną i pełną miłości troską.Od 10 do 21 mogę opuścić Jonathana - czego oczywiście nie robię. Ale dwa szczegółowe zabiegi tylko dla mnie muszą być w to w ten weekend. I bez wyrzutów sumienia.
To, co odkrywamy na wycieczce po naszym hotelu: wspaniała księgarnia, również z wybraną piękną literaturą dla dzieci i młodzieży, butik z modą, wnętrze i salon kosmetyczny, dwie sale koncertowe, dwie biblioteki - Schloss Elmau to nie tylko to fizyczne samopoczucie, ale zawsze w umyśle. Z sześciu restauracji wybieramy nieskomplikowany " La Salle ". Tutaj dzieci są mile widziane, są rozpieszczane bez rodziców w południe z ich ulubionymi potrawami.

The Bathhouse Spa: Oaza pełnego spokoju i relaksu dla dorosłych.

Dzień 2: Jonathan buduje pociąg z guwernantką w pokoju zabaw i mogę w końcu iść do dwupiętrowej łaźni. Oaza spokoju to nazwa gry, jeśli chodzi o uzdrowiska. Tutaj ta pełna koncepcja staje się rzeczywistością. Pomieszczenia zabiegowe znajdują się na pierwszym piętrze: jak w całym hotelu, dominują naturalne materiały, elementy azjatyckie i, raz za razem, fantastyczny widok na góry.
Menu spa jest gigantyczne: klasyczne masaże, Lomi Lomi, Shiatsu, Ayurveda, techniki masażu z Tajlandii i Południowej Afryki, wszelkiego rodzaju zabiegi na twarz i ciało, a nawet podwodne terapie. Dr. Imke König, szef spa, opracował dla mnie 90-minutowy masaż relaksacyjny, a najpóźniej na kanapie nurkuję w inne sfery. Rozgrzany olej i fachowe ręce robią resztę …
Następnego dnia - Jonathan jest dobry i entuzjastycznie wszedł do pokoju zabaw - w programie jest leczenie hammamem.Dostaję (prawdopodobnie największa i najpiękniejsza łaźnia turecka poza Stambułem) wstęp do sztuki prawdziwego peelingu. Najpierw trochę potu parowego i trafia na twardy, gładki jak lustro marmurowy leżak. Energicznie wyciera się rękawiczką z juty, a potem myję się wodą z mydłem, której piana wkrótce tworzy się niczym mała góra wokół mojego ciała. Wspaniałe doświadczenie w fantastycznym środowisku - ale moja bardzo sucha skóra jest początkowo nieco podrażniona.
Po południu to czysta zabawa dla dzieci w Family Spa. Jonathan pluska się w basenie XXL, wypróbowując każdy z wielu pryszniców - myśli, że jest rajem, i nikt nie ma nic przeciwko krzyczeniu dzieci. Tata przychodzi na kolację i jest zdumiony, jak wypoczęci dwoje opiekujemy się tymi cudownymi dniami.
Sabine Maeulen