Podróżować

Citytrip Praga: Idealne dni w Złotym Mieście

Anonim

Już w XIV wieku Praga uważana była za polityczne i kulturalne centrum Europy - i do dziś Złote Miasto nie traci nic ze swojej fascynacji. Najlepsze wskazówki na idealne dni w metropolii Moldau.

Fascynacja Wełtawą: Praga

Cesarz Karol IV, Franz Kafka lub Bedrich Smetana: Lista osobowości Pragi jest długa. Możesz podążać śladami wąskich uliczek średniowiecznego miasta - pod warunkiem, że nie będziesz siedzieć w jednej z wielu ulicznych kawiarenek i delektować się uwodzicielsko pachnącymi specjałami, takimi jak szynka praga, czeskie knedle czy słodko-słodki Trdelník. I oczywiście piwo!
Aby Twoja podróż do Pragi nie tylko zapewniła Ci kulinarne przysmaki, ale także nie przegapisz atrakcji kulturalnych, oto 9 najważniejszych atrakcji, które są częścią Twojej listy rzeczy do zrobienia!

Zabytki Pragi

 • Zamek Praski

  Historia Pragi rozpoczyna się od budowy zamku w IX wieku. Wysoko nad miastem znajduje się góra Hradschin, kompleks, który przez stulecia łączył najróżniejsze style architektoniczne i jest obecnie uważany za największy zamknięty zamek na świecie. Najważniejsze atrakcje: katedra św. Wita, Pałac Królewski, "Złota Ścieżka" i rozległy Gartenalagen.

 • Katedra Świętego Wita

  Pośrodku Zamku Praskiego znajduje się katedra św. Wita, gotycka katedra zbudowana na polecenie cesarza Karola IV w XIV wieku. Został ukończony w 1929 roku. Najważniejsze wydarzenia w Katedrze św. Wita: bogato zdobiona Kaplica Wacława i okno artysty w stylu secesyjnym Alfonsa Muchy. Klejnoty koronacyjne przechowywane są również w katedrze św. Wita, ale można je oglądać tylko przy specjalnych okazjach.

 • Klasztor Strahov

  Architektura monastyru Strahov założonego w 1140 roku jest imponująca. Ale nie powinieneś tęsknić za ponad 800-letnią biblioteką z ponad 200 000 książek. Możesz także podziwiać organy grane przez młodego Mozarta podczas jego pobytu w Pradze.

 • Praga Mala Strana

  Praga Mala Strana jest nazywana dzielnicą bezpośrednio pod zamkiem. Wspaniałe budynki, w tym barokowy kościół św. Mikołaja, wciąż świadczą o arystokratycznej przeszłości tej dzielnicy.

 • most Karola

  Tutaj z pewnością wybierzecie się na spacer kilka razy: Most Karola, symbol miasta i jeden z najstarszych mostów w Europie, pochodzi z XIV wieku i przyciąga niezliczonych artystów, sprzedawców i oczywiście turystów każdego dnia. Popularne motywy fotograficzne to około 30 posągów świętych i naboi, w tym rzeźba św. Jana Nepomucena - rozpoznawalna przez wieniec z pięciu gwiazd.

 • Rynek Starego Miasta

  Tu pulsuje życie Pragi: Rynek Starego Miasta z kościołem Týn, Ungelt, ratuszem i zegarem astronomicznym, który co godzinę jest uruchamiany przed tłumem zdumionych ludzi.

 • Estates Teatr

  Teatr, który pisał historię: pod koniec XVIII wieku Wolfgang Amadeusz Mozart świętował premiery swoich oper "Don Giovanni" i "La clemenza di Tito" w Teatrze Praski. Dziś na scenie gra Praski Teatr Narodowy.

 • dom Miejski

  Wspaniały secesyjny budynek: Dom Reprezentacyjny obok Praskiej Wieży Prochowej stoi na miejscu dawnego dworu królewskiego. 28 października 1918 r. Ogłoszono założenie Republiki Czechosłowackiej.

 • Dzielnica żydowska

  Dzielnica żydowska, czyli Josephstadt, jest bogata w historię: od XIII do końca XVIII wieku społeczność żydowska znajdowała się w tej części Pragi. Ważne zabytki: Stara Nowa Synagoga, Stary Cmentarz Żydowski, Żydowska Sala Ceremonialna i Miejsce Urodzenia Kafki.

Four Seasons: Hotel w centrum Pragi
Najlepszy punkt wyjścia do rozległej wycieczki krajoznawczej: Cztery pory roku nad brzegiem Wełtawy. Ten luksusowy hotel, położony bezpośrednio przy słynnym Moście Karola, ma wystarczająco dużo historii: od baroku do czasów współczesnych - tutaj można bez wysiłku przechadzać się między czasami. Cztery budynki otaczają kompleks hotelowy, najwcześniej sięgający XVI wieku. Ale można też zidentyfikować elementy neoklasycyzmu i renesansu. I praktyczne: Jeśli masz dość zwiedzania, możesz zrelaksować się w centrum w jednym ze 141 pokoi lub w jednym z 20 apartamentów na krótki odpoczynek, aby cieszyć się życiem nocnym w Pradze.

Pokój z widokiem: Apartament w Pradze Four Seasons Hotel

Od prywatnej kolacji na dachu, do kursu fotograficznego dla najlepszych w mieście nad rzeką Mołdawią lub nawet małego rejsu łodzią, Four Seasons Prague ma mnóstwo asów w rękawie, aby uczynić pobyt gości wyjątkowym. Jeśli wolisz odpocząć, znajdziesz najlepszą okazję w hotelowym spa.
Wreszcie, zespół CottoCrudo dba o fizyczne samopoczucie: Lokalizacja, która została ponownie otwarta na początku 2012 roku, to restauracja, salon i bar, a także przyjmuje gości spoza hotelu. Szef kuchni Leonardo di Clemente w nowoczesny sposób interpretuje włoskie klasyki. Nacisk położony jest obok gotowanego (cotto) jedzenia na surowych (crudo) daniach, takich jak sashimi z różnych ryb i ostryg.
Ceny: od 400 euro za noc
Więcej informacji na www.fourseasons.com/prague

Galeria | Podróżuj Najpiękniejsze miejsca na świecie