Podróżować

Unknown Beauty: Dlaczego Adelaide jest jednym z najbardziej tętniących życiem miast na świecie

Anonim

Sydney, Melbourne, Queensland? Co powiesz na duże metropolie z Adelaide? Podróż do Australii Południowej, która nie tylko oczyszcza ze stereotypów.

Cudownie kolorowe: Ulice w Adelajdzie z charakterystycznymi purpurowymi drzewami Jacaranda

Nieznane piękno: Adelaide

Południe Australii całkowicie mnie zahipnotyzowało: tamtejsi ludzie zachowują niezwykle niezwykłą równowagę między pracą a życiem prywatnym, która jest niemal przerażająca. Niesamowicie przyjazna obsługa, bez zakładania. Jeśli asystenci handlowi zapytają Cię, jaki był dzień i co planujesz zrobić, to wiesz: Oto MECHANIZM napisany wielką literą. Miasto wszechstronne i czyste, w którym ludzie mogą żyć swobodnie i cieszyć się dniami? Czy rzeczywiście istnieje - witaj w Adelaide!

Doskonale wystawiony: The Tiffany & Co Store w Adelajdzie

" Dzieciaku, jeśli wybierasz się do Australii, uważaj! Żyją tam niebezpieczne, bardzo trujące zwierzęta! "- Moja mama ma quiz" Co większość ludzi myśli o "Australii" w pierwszej kolejności? "Wygrana z dużą pewnością. Po pierwsze: dopóki nie jesteś w namiocie w Australii, nie musisz się o to martwić. Podczas mojej podróży nie zauważyłem ani jednego pająka, węża, salamandry ani innych dziwnych gatunków zwierząt. Zamiast tego zobaczyłem na wolności Koale i Kangury, pływali na otwartym morzu z delfinami, odpoczywali na prawdopodobnie najczystszej plaży na świecie, opalani, pili 26 (!) Kieliszki wina i jedli dwa pełne dni przez całą dobę i nie żałowali.
Podróż trwa 19 godzin (prawie) na drugi koniec świata. Jednak dzięki Emirates nie wydało mi się to zbyt długie: siedem filmów później bolą mnie oczy, ale byłem tak dobry, jak w "Down Under" przybył …
W Adelajdzie pod koniec listopada czekała mnie nie tylko najlepsza letnia pogoda (34 stopnie), ale także miasto, które wydawało się prawie idealne. Podczas mojej trasy EccoCaddy zdałem sobie sprawę, że Adelaide jest jednym z najczystszych miast w historii. Zimozielone parki, małe wodospady i jeszcze 100 metrów dalej zakupy i raj żywności.

Zabawne fakty


1. Adelaide jest miastem kościołów.Czując się na każdej ulicy, można zobaczyć niektórych, którzy wyglądają niezwykle ładnie dzięki szlachetnym fasadom.
2. W Adelajdzie jest trzecim najdroższym budynkiem na świecie:nowym szpitalem. Około 2, 7 miliarda dolarów jest prawdziwym "domem przyszłości". Roboty dostarczają pacjentom leków, a specjalnie opracowany system dokumentacji pacjentów powinien ułatwiać wiele rzeczy.
3. Adelaide Fringe Festival to drugi co do wielkości festiwal sztuki na świecie. Od lutego do marca można podziwiać ponad 5000 artystów, a miasto osiąga stan wyjątkowy.
4. Ulice Adelajdy są rozmieszczone w systemie szachownicy - nawet dla osób zdezorientowanych, takich jak ja, prawdziwej pomocy!
5. "Hahndorf" na wzgórzach Adelaide to najstarsza niemiecka wioska i (oczywiście) magnes turystyczny.
6. 20-minutowe miasto: Tak, można dotrzeć do plaży, lotniska, portu i wzgórz w ciągu 20 minut - transportem publicznym.

7. Kupuj do 20:00? Nie, w Adelaide wszystkie sklepy są zamykane o 17:00.W weekendy do godziny 21:00 odbywają się późne zakupy.

8. Znalezienie koali na obrzeżach drzew nie jest niczym niezwykłym - zaskakujące: są niesamowicie miękkie i pachną cudownie z eukaliptusa.
9. Południowa Australia została wybrana na 5 miejsce w rankingu miejsc docelowych Lonely Planet na 2017 rok - Checkmark jest ustawiony!
10. Adelaide wyprzedza nas w 10, 5 godziny, 9, 5 godziny lub 8, 5 godziny - w zależności od tego, kto jest kiedy i kiedy (zima / czas). Crazy: Byłem tam w międzyczasie, więc różnica wynosiła 9, 5 godziny.

Trzeci najdroższy budynek na świecie: Trudno sobie wyobrazić, że jest to szpital

Pływanie z delfinami tak, jak powinno


Temptation Sailing w Glenleg w Australii Południowej oferuje niesamowite wrażenia z delfinami, jak powinno być. Nic wspólnego z miednicą i delfinami z płetwami - które dotykają wdzięku stworzeń, wracają do łodzi. I to dobrze. Grubo zapakowany w piankę mieliśmy dokładnie 10 sekund, aby wskoczyć w chłód, trzymać się liny w wodzie, a potem jakoś zachować spokój w falach. Poczucie delfinów tylko jeden metr poniżej jest nie do opisania.
Przy okazji: jeśli ty, tak jak ja, bardzo się przejmujesz tym, że w następnym momencie uśmiechnie się do nich rekin, musisz pracować z tak zwanymi "tarczami rekina", które generują pole elektromagnetyczne, które odstrasza rekiny. Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Najlepsze wrażenia kulinarne

Adelaide to prawdziwa mekka, jeśli chodzi o jedzenie. Najlepszy ze wszystkich:restauracje bezglutenowe, produkty piekarnicze itp. Są dostępne na każdym rogu.Pytanie, czy restauracja oferuje również produkty bezglutenowe, przypomina wypytanie rzeźnika, czy sprzedaje on również mięso. Jedzenie bezglutenowe jest rzeczą naturalną w Australii Południowej i marzy o mnie - niech rozpocznie się ucztowanie …
Ale co jeszcze jesz na specjały? Bez względu na to, czy jest to pyszne tajskie jedzenie, hamburgery, dania kuchni afrykańskiej, słodycze, takie jak babeczki, kuchnia wietnamska czy włoska - restauracje i małe punkty gastronomiczne w Adelajdzie wcale nie brakuje. Prawdziwym rajem jest Centralny Rynek Spożywczy, w którym można kupić świeże regionalne specjały, w tym miód, wino, ryby i mięso, a także wódki Kangaroo i wina Barossa.

Poza miastem: Adelaide Hills i Barossa

Widok z naszego mieszkania z "The Louise" - może być gorszy …

Zapierające dech w piersiach krajobrazy, miłość do dobrego jedzenia i wina - tymi słowami opisałbym Barossę, gdyby ktoś mnie o to spytał. 80 winiarni oferuje doskonały wybór win, wow! Przez dwa dni podróżowałem z prywatnym kierowcą z Life Carbernet, który wprowadził mnie w niesamowity krajobraz i wyśmienite wina.
Degustacja wina w St Hugo to doświadczenie dla zmysłów - i to nie tylko w smaku. Hashtag #viewgoals jest tutaj całkiem odpowiedni. Wyobraź sobie, że siedzisz przed ogromnymi panoramicznymi oknami, niczym nie zasłaniasz widokami winorośli i stopniowo wypróbowujesz najbardziej pożądane wina w okolicy. Brzmi kusząco, prawda? Dla mnie osobiście była to moja pierwsza degustacja wina w Australii Południowej - 26 szklanek wina w ciągu dwóch dni powinno mówić samo za siebie …
St Hugo prezentuje kuszącą selekcję czerwonego wina. Oczywiście, mimo że nie jestem fanem czerwonego eliksiru, moim ulubionym był wyraźnie Cabernet Sauvignon Shiraz 2012.Trochę owocowy, dymny i pikantny. W skrócie: naprawdę pyszne na czerwone wino.

St Hugo jest zdecydowanie warte podróży (lum) w prawo: cenny i smaczny Shiraz

Z dala od zgiełku, pięciogwiazdkowy hotel "The Louise" oferuje specjalny rodzaj zakwaterowania: Znajduje się bezpośrednio w winnicy, jest 15 szlachetnych apartamentów oferujących wspaniały widok na Barossa i dziką przyrodę, do której należy przyzwyczaić się: tak, są większe Małe zwierzęta w Australii …

Dlaczego Adelaide?

Adelaide mówi sama za siebie. Dlaczego cieszę się, że nie wylądowałem pierwszy w Sydney, Melbourne czy w jakikolwiek inny sposób? Wielkie miasto mówi samo za siebie, ale miasto, w którym człowiek ma poczucie bycia w środku tego wszystkiego i wciąż jest głęboko zrelaksowane i zrelaksowane, nie jest powszechne. Powinniśmy nie tylko odciąć przyjemną równowagę między życiem zawodowym a prywatnym mieszkańców Adelajdy, ale także żyć wygodnie.