Podróżować

Podróż do zorzy polarnej

Anonim

Pamiętasz tę podróż przez długi czas: na polowaniu na Northern Lights w Finlandii. Sezon Northern Lights trwa tutaj. Od Glasiglu do luksusowego apartamentu na niebiańskich wysokościach: mamy najpiękniejsze hotele na twoją wyprawę na Biegun Północny.

Prawdopodobieństwo zobaczenia Zorzy Polarnej jest największe późną jesienią, zimą i wiosną.

Światła polarne: fantastyczny spektakl natury Choć oczekujesz, że niemiecka zima szybko dobiegnie końca w oczekiwaniu na cieplejsze dni, teraz jest właściwy moment, aby podróżować w głąb śnieżnej Finlandii: sezon Northern Lights trwa pełną parą. W miesiącach zimowych słońce na północ od koła podbiegunowego od miesięcy nie jest widoczne. Dopiero w porze lunchu świta na kilka godzin: najlepsze warunki dla pięknego zjawiska.
Ogólnie rzecz biorąc, światło polarne zależy od aktywności słonecznej. Silniejsze wiatry słoneczne tworzą bardziej intensywne i dłuższe zjawisko nieba. Dlatego też zorza polarna może z zasady wystąpić o każdej porze roku, ale najlepiej można ją zaobserwować w miesiącach polarnej nocy.
Luksusowa północ Finlandii: Glasiglus

Zorzy polarnej w temperaturze pokojowej: szklane igloo w Kakslauttanen

Noc polarna to magiczny czas w Laponii.Na północ od koła podbiegunowego, wysoki na metry śnieg, gryzący chłód i zaczarowany blask północnych świateł. W szklanych igloo Arctic Resort Kakslauttanen można wygodnie oglądać polarne światło z łóżka. Jeśli jest to dla ciebie zbyt nudne, możesz przeszukać północne światła z motocyklami, psami lub saniami reniferowymi w zaśnieżonej dziczy. Cena za noc: od 190 Euro. Więcej informacji można znaleźć na stronie kakslauttanen.fi
Co powoduje zorza polarna? Północne światła powstają, gdy spotykają się naładowane elektrycznie cząsteczki słońca i gazy ziemskiej atmosfery. Ze względu na ładunek cząstek zjawisko to można zaobserwować tylko na biegunach magnetycznych.Aurora borealis lub zorza polarna to zorza polarna północnej półkuli, a Aurora australis lub południowe światła to polarne światła południowej półkuli.
Światła północne mogą mieć wiele różnych kolorów.Wynikają one z tego, z którymi gazami zderzają się cząstki słoneczne. To z kolei zależy od tego, na ile kolizja ma miejsce. Widoczne światło północne powstaje od 90 do 150 km nad powierzchnią ziemi.
Luksusowe wakacje w Adler-Augenhöhe

Panoramiczny widok: Apartament typu Eagle's View Suite w hotelu Iso-Syöte

Fińska Syöte leży w środku jednego z najpiękniejszych parków narodowych Laponii.Pomiędzy pokrytymi śniegiem sosnami na wzgórzu znajduje się hotel klasy ekstra: Hotelli Iso-Syöte. Apartament z widokiem na orlego to najwyższy punkt w kurorcie i znajduje się w dolinie poniżej. Goście mogą podziwiać zapierający dech w piersiach widok na pozornie nietkniętą przyrodę. Apartament jest podzielony na dwa piętra i ma własne jacuzzi.W bardziej luksusowych okolicznościach mało prawdopodobne jest, aby zorza polarna była widoczna. Cena za noc: od 295 euro. Więcej informacji można znaleźć na stronie hotelis-isosyote.fi/en

Galeria | Podróżuj Najniebezpieczniejsze miejsca na świecie