Podróżować

Photowalk przez Nowy Jork: jak zobaczyć miasto różnymi oczami

Anonim

W wolnym czasie w Nowym Jorku: spektakularne ujęcia, pyszne jedzenie i niezaprzeczalne jeziora z miasta, które nigdy nie śpi. Historia podróży.

Zobacz Nowy Jork z góry: wyjątkowe ujęcia nie są daleko

NYC: eksperyment fotograficzny

" Nowy Jork, Nowy Jork, chcę obudzić się w mieście, które nie śpi; I znalezienie króla wzgórza na szczycie listy; Numer jeden "- Miasto musi być całkiem wyjątkowe, jeśli poświęcisz temu cały hymn pochwały, jak Frank Sinatra.
The Big Apple jest prawdopodobnie warty nie tylko niezliczonych tekstów, ale zdecydowanie (przynajmniej) podróży.
Nasz redaktor pogrążył się w miejskiej dżungli i wykonał niezliczone zdjęcia ze smartfonu Samsung Galaxy S9 +, który można znaleźć tylko na kilku pocztówkach: Ukryte miejsca, doskonałe scenerie i wspaniałe wschody słońca pokazują Nowy Jork pod innym kątem iw innym świetle jak możesz to sobie wyobrazić.

Robienie zdjęć jak profesjonalista

Najważniejsza rzecz pierwsza: zdecydowanie nie jestem profesjonalnym fotografem, niewiele wiem o jakichkolwiek wartościach iso lub balansie bieli i jestem niezmiernie zadowolony, jeśli mój aparat telefoniczny robi prawie to, co chcę.
Chociaż aparat Samsunga Galaxy S9 + wymaga krótkiego okresu treningowego, to jednak moim zdaniem nagrania przypominają drogie lustrzanki.
Nowy Jork to nie tylko miasto, które nigdy nie śpi, ale także pełne wspaniałych lokali gastronomicznych, arcydzieł architektury, ładnych domów ze schodami ogniowymi (tak, jak w filmach!) I ukrytych uliczek - idealne miejsce i bezdyskusyjna wymówka w tym samym czasie Nigdy nie odkładaj telefonu z rąk.

Córka rzeźnika - Instagram Place par excellence

Jak rozpoznajesz niestabilny punkt żywieniowy? Wystrój jest jasny i czysty, jedzenie zbyt dobre do jedzenia, a światło pada na scenę pod niemal idealnym kątem. Krótko mówiąc, nie potrzebujesz do zdjęcia pojedynczego filtra Instagram.
Elementy przemysłowe, takie jak metalowe haczyki i betonowe podłogi, spełniają bardziej miękkie, bardziej ziemiste materiały, takie jak ciemne drewno i zielone rośliny, które kwitną dziko. Jako odrobinę koloru są pomalowane na żółto krzesła.
Jasne światło i urządzenie o wysokim kontraście są wspaniałe do uchwycenia za pomocą aparatu Galaxy S9 + w normalnym trybie automatycznym:bez blaknięcia, bez hałasu i bez dziwnego wybielania. Jestem podekscytowany.

Manhattan Bridge - miejsce pełne możliwości

Rano, o godzinie 6 w Nowym Jorku.Podczas gdy inni ludzie wciąż śpią lub po prostu wracają do domu z ostatniej imprezy, udajemy się na Manhattan Bridge, aby złapać idealny wschód słońca.Ponownie okazuje się, że "robienie zdjęć pod światło" nie stanowi problemu. Zmienna apertura zachowuje się prawie jak ludzkie oko. Dostosowuje się w pełni automatycznie do odpowiedniej sytuacji oświetleniowej i zapewnia imponujące zdjęcia.
W trybie Pro można regulować natężenie światła dziennego i regulować balans bieli. Jeśli nie jesteś tego obeznany, po prostu przejdź do trybu automatycznego, a kamera sama w sobie stworzy idealne warunki oświetleniowe.
Szerokie ulice, ogrodzenia kratowe i bogata kolorystyka sprawiają, że fotografia jest dla mnie prawdziwym przeżyciem, w połączeniu ze wspaniałymi sztuczkami: skupić się na ulicy i ukryć ogrodzenie? Żaden problem. A może raczej skupić się na ogrodzeniu i zaznaczyć, że ulica jest nieostra? Nawet to działa tylko z jednym, dwoma dotknięciami palcem na wyświetlaczu.

Odkryj nowe perspektywy: Zamiast zdjęć panoramicznych są ujęcia z perspektywy żaby i zerwane ogrodzenia

Aparat telefon komórkowy, łatwy do zrozumienia

Przysłona F1.5 pozostanie jasna nawet w ciemności i zapewni żywe zdjęcia do późnej nocy. Szczególnie polecane dla wielu ruchomych źródeł światła to tryb Pro:
Po wybraniu ostrości na żywo twarze wyróżniają się na portretach, a efekt bokeh rozmywa tło lub nadaje świetnym kształtom źródła światła i wywołuje promienne efekty.

Empire State Building w zachodzie słońca, prawy spektakl lekki w pobliżu Rockfeller Center

Nowy Jork jako hotspot zdjęć

Nawet jeśli klasyczne zwiedzanie jest koniecznością, Nowy Jork oferuje o wiele więcej niż znane zdjęcia turystyczne lub słynne budynki. Najpiękniejsze miejsca z fotografiami znajdują się dokładnie tam, gdzie rzadko się oglądasz: drobne szczegóły na temat mostów, dym z Gullideckeln. często widzimy i małe uliczki w słynnej Wall Street zapewniają spektakularne zdjęcia. Stacje metra z konstrukcjami rurowymi i centra handlowe z imponującymi dekoracjami sufitowymi sprawiają, że jedno lub drugie zdjęcie stanowi idealne przypomnienie podróży po mieście - bez uśmiechniętego zdjęcia Touri.

po lewej: Wewnątrz One World Trade Center, po prawej: szyb podziemny