Ludzie

Ikona fotografii mody: Ellen von Unwerth

Anonim

Claudia, Naomi, Kate, Rihanna, Christina, Madonna: Kobiety stojące przed kamerą Ellen von Unwerth nie potrzebują już nazwisk. Portfolio niemieckiego początkującego fotografa robi wrażenie. Nie bez powodu jest jedną z najbardziej znanych fotografików mody na świecie. W wywiadzie dla MADAME.de artystka zdradza z zakaźnym śmiechem, co sprawia, że ​​dobry model, jak wiele Francuzki jest w niej teraz i dlaczego gwiazdy spadają przed jej aparatem tak bez przeszkód.

Ellen von Unwerth: Pink Celebration with Josefine Preuß jako model

Dziki, blond, promienny: Ellen von Unwerth
Biografia Ellen von Unwerth brzmi jak powieść: Urodzona we Frankfurcie, dzieciństwo spędza w sierocińcu w Allgäu. W wieku 16 lat jeździ do Monachium i angażuje się w jej dzikie blond loki z dala od miejsca jako "dziewczyna numer" w cyrku.Trochę czasu mija, dopóki nie zostanie tam odkryta przez szefa agencji modelek Elite. Ellen przenosi się do Paryża w 1975 roku i pracuje tam przez dziesięć lat jako model.Poprzez związek z fotografem odkrywa swój talent do fotografii, a wkrótce potem otrzymuje swoje pierwsze zadanie. Jako model kampanii reklamowej amerykańskiej denimowej wytwórni Guess Ellen von Unwerth wybiera 17-letnią wcześniej nieznaną Claudię Schiffer.Kampania jest sukcesem i sprawia, że ​​niemiecki duet jest znany z dnia na dzień.
Natychmiast łączymy najnowszy projekt Ellen von Unwerth z miejscem, w którym rozpoczęła się kariera fotografa: w pierścieniu cyrkowym.Wraz z dziecinnym oczekiwaniem na ciekawość i egzotykę, od razu mamy pękanie w lodowatym lodowate lody Magnum w uchu. Na letnią premierę nowych odmian lodów "Pink & Black" Ellen von Unwerth wystawiła jedenaście różowo-czarnych światów fantasy pełnych zabawy, humoru i pasji z niemiecką aktorką Josefine Preuss.
Ellen von Unwerth: Moments in Pink & Black

Ellen von Unwerth: Moments in Pink & Black

Wywiad z Ellen von Unwerth
Fotografowali Josefine Preuss do nowej kampanii Magnum. Jak aktorka działała przed kamerą?
Josefine była bardzo ekscytująca i bardzo zaskakująca. Nie znałem jej wcześniej i byłem pozytywnie zaskoczony, jak bardzo może się przemienić. Jest również bardzo seksowna, ale nie w sensie "grubego cycata". Zamiast tego Josefine ma bardzo kobiecy i zabawny charakter.
W ramach nowej letniej kampanii wybrano łącznie jedenaście motywów. Słyszałem jednak, że wiele innych wyprodukowano na planie w Paryżu. Niewiarygodne, że skomplikowane strzały zostały stworzone w ciągu zaledwie jednego dnia.
Jestem naprawdę szybki w mojej pracy. Poza tym nie podoba mi się, gdy ludzie za dużo pozują. Powinny raczej grać. Josefine rozumiała to bardzo dobrze. Wielu uważa, że ​​musisz siedzieć spokojnie na zdjęciu. Ale zawsze mówię "nie, poruszaj się jak film". Zawsze chcę uchwycić fragment życia i wyjątkową chwilę.

Tajemnicza magia: Josefine Preuss

Na zdjęciach z kampanii Magnum grano kontrastem różowym i czarnym. Jaki świat kolorów wcielasz w sobie?
Myślę, że każdy ma różową stronę i czarną stronę. Zgadzam się z oboma. Wspaniale jest korzystać z obu światów. Ale fotografia w czerni i bieli to oczywiście moje hobby.
Przed kamerą są nie tylko modele, ale także gwiazdy Hollywood. Jak tacy ludzie mogą upaść przed kamerą?
Najpierw wchodzę w ich osobowość i próbuję rozładować atmosferę. Dużo muzyki i dobry nastrój pomagają, aby wszystko stało się nieco bardziej zrelaksowane. Większość ludzi zna moje zdjęcia i wie, czego się spodziewać. Gwiazdy czują, że za kamerą stoi ktoś, kto sprawia, że ​​wyglądają dobrze. Daje mi to dużo zaufania od samego początku. Może dlatego, że jestem kobietą.
Którą muzykę można znaleźć na liście odtwarzania w celu wykonania zdjęć?
Disco! Uwielbiam też muzykę disco i funk. W skład miksu wchodzi również Carmen Miranda i stara muzyka jazzowa. Podczas miksowania ważne jest up-beat. Każdy zaczyna się relaksować przy muzyce disco. Zespół jest zrelaksowany, a wszyscy trochę się kołyszą i tańczą. Muzyka jest niezbędna do rozjaśnienia atmosfery.
Zawsze wydają się pełne energii i inspirują cały zestaw swoją dynamiką. Jak zyskujesz całą tę energię? Czy może codziennie ćwiczysz dwie godziny jogi?
Kocham moją pracę. Ona daje mi dużo z powrotem. Mam okazję poznać wielu ludzi i pracować z kreatywnym zespołem. Moja praca jest wszechstronna i bardzo inspirująca. To daje mi dużo więcej. Ale także uprawiam jogę! Nie dwie godziny na odcinku, ale trzy razy w tygodniu przez 20 minut. Poza tym uwielbiam pracę w ogrodzie. To daje mi dużo siły i sprowadza mnie z powrotem na ziemię.
Mieszkają i pracują głównie we Francji, a teraz mówią po niemiecku z lekkim francuskim akcentem. Ile Francuzek jest w tobie?
Mieszkam we Francji od 30 lat i bardzo rzadko mówię po niemiecku. Od czasu do czasu dodaje się jednak angielski i włoski. Kiedy robię strzelaniny, mówię po francusku z moim asystentem, Niemcem z ludźmi na planie i angielskim przez telefon w tym samym czasie. Czasami wszystko się miesza.
Co myślisz o Francuzach?
Wielce chwalebna lekkość - leseferyzm jest wszędzie. Tego nie można uogólnić. Szczęśliwe kobiety są w Paryżu, a także w Niemczech. Może francuskie kobiety są trochę bardziej doświadczone. Paryż jest wreszcie miastem mody!

Ellen von Unwerth podczas sesji kampanii Magnum

To właśnie tam powstaje większość pokazów mody. Co sprawia, że ​​dobry model?
Niektóre dziewczyny wiedzą, jak się poruszać. Kochają grę aparatem i mają wyczucie aparatu. Inne dziewczyny są po prostu bardzo ładne i nie ruszają się. Po prostu tam siedzą. Niektórzy z moich kolegów, nie ja. Naomi lub Claudia po prostu intuicyjnie wiedzą, jak zrobić dobre zdjęcie. Oczywiście, dopóki nie dojdziesz do tego punktu, istnieje już duża różnica między modelami. Ale najbardziej lubię początkujących. Dziewczęta, które nie wiedzą dokładnie, jak pozować, ale dzięki temu promieniują specjalną spontanicznością.
We Francji chcesz zakazać modeli na podstawie przepisów prawa. Co sądzisz o tej debacie?
Uważam, że ograniczenia zawsze są problematyczne. Ludzie powinni móc żyć tak, jak chcą. Niektóre modele są bez wątpienia zbyt cienkie. Jest to również nieprzyjemne dla mnie jako fotografa. To wygląda na niezdrowe. Cienkie dziewczyny często są tylko cieniem siebie, młode dziewczyny powinny cieszyć się życiem i nie zmuszać się do wyrzeczenia. Ale nowe gwiazdy sceny modelowania, takie jak Gigi Hadid, Kendall Jenner i Anna Ewers, mają zdrowe ciało i ciekawą osobowość. Zmienia się widok ciała. Liczby się zmieniają. Trendy się zmieniają. Ale kobieta, która czuje się komfortowo w swoim ciele, jest po prostu idealna!
Jej praca jest często bardzo fizyczna. Ale nigdy nie chodzi o nagość. Jak definiujesz erotyzm?
Najważniejszą częścią erotyki są oczy. Jest to szczególny wyraz w oczach wraz z eleganckim ruchem w specjalnej chwili. To może wydawać się tajemnicze, a czasem nawet zabronione. To sprawia, że ​​jestem erotycznym zdjęciem.

Ellen von Unwerth na zdjęciu z Josefine Preuß

Spędzasz dni, sprawiając, że piękni ludzie wyglądają jeszcze lepiej. Na które czynniki powinniśmy zwrócić uwagę w następnej migawce?
Uśmiechnij się! Również bardzo ważne: powinieneś zwrócić się do dobrego światła. Światło z góry zawsze jest złe. Siadam w restauracji w żadnym miejscu ze źródłem światła z góry. To wygląda okropnie niekorzystnie.
Masz własne konto na Instagramie. Jaki masz związek z mediami społecznościowymi?
Nigdy nie miałem konta na Facebooku. Nigdy nie byłem zainteresowany opowiadaniem ludziom o moim życiu. Ale używam Instagram. Aplikacja jest bardzo zabawna i jest przyjemnym sposobem komunikowania się. Wiele osób, które odwołują się do mojego konta na Instagramie, nigdy nie miało jednej z moich ilustrowanych książek w swoich rękach. W związku z tym czasy bardzo się zmieniły. Na przykład wystawiłem też złoty Fotobooth ze zwycięzcami Złotych Globów w czasie rzeczywistym na Instagramie.
Magnum Pink & Black Light Gallery Jako miłośnik filtrów fotograficznych Ellen von Unwerth zaprojektowała także dwa cyfrowe filtry fotograficzne dla Magnum.Pod Pinkandblack.me możesz edytować zdjęcia za pomocą filtrów i przesyłać je do galerii cyfrowej.Wybrany wkład stanie się częścią " Magnum Pink & Black Light Gallery " w Hamburgu.
Motywy letniej kampanii z Ellen von Unwerth i Josefine Preuß można podziwiać od 30 kwietnia do 3 maja w Galerii HO, Wollzeile 17, w Wiedniu. Następnie wystawa przenosi się z 7 maja na 15 maja na wystawę Europa Passagen, Ballindamm 40, do Hamburga.

Galeria | Modele gwiazd Runway