Ludzie

La Philie: Chitin's shine

Anonim

Ponieważ musisz spojrzeć dwa razy: Artysta Evelyn Bracklow maluje mrówki na używanej porcelanie z pchlego targu, tak prawdziwe dla życia, że ​​widz początkowo przeszywa dreszcz. Fascynacja niesmakiem: seria Chitin z serii Bracklow stała się hitem wśród postów we wszystkich istotnych blogach o sztuce i trendach oraz setkami tysięcy komentarzy na portalach społecznościowych takich jak Tumblr. Rozmawialiśmy z Evelyn Bracklow.

Mrówki na Vintage Porcelain: seria Evelyn Bracklow "Chitin's Shine" dla La Philie

Słodki porcelanowy kot, którego oczy mrówek pokryte są mrówkami i naczyniami, które wydawały się być w użyciu, a obecnie są zaśmiecone mrzonkami: dzieła Evelyn Bracklow dla La Philie emanują dziwnym pięknem między obrzydzeniem a fascynacją.
Evelyn Bracklow kupuje starą porcelanę na pchlim targu i pieczołowicie maluje mrowiska na wyrzuconych sztućcach. Ktoś chce uderzać palcami po pozornie wyglądających mrówkach i obawia się, że mrowisko pełznie po własnej ręce.

Madame.de: Jak wpadłeś na pomysł malowania mrówek na porcelanowych talerzach?
Evelyn Bracklow: Pomysł na tę pracę zrodził się z prostego zbiegu okoliczności, kiedy tak bardzo zafascynował mnie widok niedbale umieszczonego na podłodze talerza, a tymczasem mrówki, że chciałem "uchwycić" to zdjęcie po prostu. Strach, niesmak, fascynacja i podziw, tylko ta wzajemna zależność uczuć, czynią atrakcyjność pracy.
Ponadto mrówki są symboliczne ze wszystkich historii, które każdy wcześniej odrzucony kawałek porcelany niesie ze sobą. To, co kiedyś zostało nakarmione i upite, dziś mrówki przedzierają się w coraz to nowych formacjach. I pokazuj stare ścieżki …
Jak ludzie reagują na miseczki i talerze z mrówkami?
Reakcje na mój chitinowy połysk serii Chitin są bardzo różne. Większość jest pod wrażeniem, ponieważ podziwiają "prostotę" idei i cierpliwość jaką mam dla każdego kawałka. Inni uważają serial za dość zniechęcający.
Ale w rzeczywistości wszyscy są zafascynowani tym, jak realistyczne wyglądają mrówki. Często jestem nawet pytany, jak zwabić mrówki na naczynia i naprawić? Jak okrutnie … Nigdy bym tego nie zrobił.
Czy pijesz z malowanych miseczek?
Nie.
Co będzie następne?

Evelyn Bracklow

W mojej najnowszej pracy mrówki czołgają się z "prostej" uprzęży do małej porcelanowej figurki. Koty, psy, konie … które wcześniej znajdowałem na pchlich targach. Ponownie zajmuję się tematami takimi jak przemijanie, zapominanie, pamiętanie. Ale nie mogę o tym jeszcze mówić, praca jest wciąż zbyt świeża.
Ponadto, na mojej obecnej wystawie, stworzyłem dwie dodatkowe płyty ścienne dla serii "LA PHILIE dla Rijksstudio", projektu, do którego pięciu sprzedawców Etsy zostało zaproszonych do opracowania przedmiotu, aby podkreślić partnerstwo Etsy i Rijksmuseum.
Dla mnie jako artysty ważne jest nieustanne rozwijanie się. Nadal mam tyle pomysłów, które chcą zrealizować i zrealizować.
Poza tym spodziewam się drugiego dziecka za kilka miesięcy. Nadszedł czas, aby znaleźć właściwą równowagę pomiędzy wszystkimi zadaniami i wyzwaniami, jakie niesie ze sobą życie.
W Etsy Store Evelyn Bracklow, wielbiciele mogą kupować swoje unikatowe przedmioty, a nawet zamawiać przedmioty swoich marzeń : LA PHILIE w Etsy

Galeria | Odchudzanie radykalnej diety w sztuce