Ludzie

W centrum uwagi: Illustrator Jamie Lee Reardin

Anonim

Charakterystyczne i zawsze w skrócie: Ilustracje kanadyjskiego artysty Jamiego Lee Reardina to nie tylko małe dzieła sztuki, ale także charakter ludzi o kilku cechach. Jak to działa i skąd czerpie inspirację, Jamie Lee powiedział Reardinowi w wywiadzie!

Charakterystyczny styl: Illustrator Jamie Lee Reardin

Madame.de: Skąd czerpiesz inspirację?
Jamie Lee Reardin: Rzeczywiście czerpię inspiracje z wielu rzeczy. Otaczam się przedmiotami, które prawie mówią do mnie. Moje jednopokojowe mieszkanie jest zaśmiecone wielkoformatowymi książkami o sztuce, magazynami o modzie, fanaberiami z Disneya i Tima Burtona oraz mnóstwem drobiazgów, które uszczęśliwiają mnie. Moje pomysły przychodzą do mnie głównie wtedy, gdy przeglądam książki - to moje najcenniejsze rzeczy i zawsze mnie inspirują. Książki o Alexander McQueen, Tim Walker, Tim Burton, Walt Disney, Dick Van Dyke, Christian Dior … Mam też inspirującą tablicę, która ma dla mnie ogromne znaczenie. Moje spojrzenie wędruje do miejsca, w którym jestem w swoich myślach lub kiedy patrzę w górę z mojej pracy. Zajmuje mi to dużo czasu, więc każde zdjęcie pokazuje coś, co pobudza moje oczy.

Jak opisałbyś swój styl?
Biorąc pod uwagę to, że pracuję tak, jak czuję się każdego dnia, i że styl, który czerpię w dużym stopniu zależy od mojego nastroju, nazwałbym moje ilustracje autoportretami w różnym stopniu. Ma terapeutyczny wpływ na mnie, aby wyrazić siebie poprzez moją sztukę. Rysowanie stało się dla mnie pewnego rodzaju uzdrawianiem. Inni nazywają mój styl "Burtonesque" - ponieważ moje prace są pod wielkim wpływem Tima Burtona i jego pracy.
Jakie są twoje ulubione motywy?
Fascynują mnie linie i kolory. Prostota pojedynczego pociągnięcia, kombinacja linii o różnej grubości, kupa gryzmoły - te rzeczy bardzo mnie inspirują, nawet jeśli brzmi to dziwnie!
Jak przyszedłeś do rysowania?
Kiedy byłem mały, zawsze rysowałem moje ulubione postacie Disneya i studiowałem książki do rysowania. W miesiącach letnich rodzice wysłali mnie na zajęcia plastyczne i zachęciły moje siostry i mnie do kreatywności. Myślę, że to był początek mojej pasji do ilustracji.
Na co zwracasz największą uwagę, aby uchwycić charakter danej osoby?
Oczy! Zawsze czuję pociąg do ciemnego oka smokey. Coś dramatycznego, chwytającego i przenikającego w widoku. Kiedy zaczynam nową pracę, najpierw skupiam się na oczach. Natychmiast przynoszą papier do życia!
Narysowali dla Diora, DKNY, Clinique lub Glossybox - jaka była najbardziej ekscytująca współpraca do tej pory?
Szczerze mówiąc, trudno mi tu podjąć decyzję, ponieważ wszystkie projekty były tak różne. Dlatego tak bardzo kocham swoją pracę. Moi klienci i projekty ciągle się zmieniają, więc zawsze są dla mnie nowe kreatywne wyzwania i doświadczenia. Moimi ulubionymi klientami są zawsze ci, którzy ufają mojej wizji i dają mi całą swobodę. Mam szczęście, że pracowałem z ludźmi, którzy zachęcają mnie do przekraczania moich granic i maksymalnego zwiększenia mojej wyobraźni.

Rysunki Jamie Lee Reardin dla nowych pomadek Clinique Pop

Ilustracje Jamie Lee Reardin Jamie Lee Reardin był nie tylko twórczy dla producentów kosmetyków, ale także dla głównych marek modowych, takich jak Dior. I oczywiście portret stylu ikony Anny Wintour jest częścią jej portfolio. Zobacz na filmie, w jaki sposób Jamie Lee Reardin udaje się narysować jedną z jej podpisanych ilustracji w ciągu kilku minut.

Jamie Lee Reardin dla Glossybox Jednym z najnowszych projektów dla Jamie Lee Reardin jest projekt limitowanej edycji Glossybox "Vive la France", która zostanie wypełniona wybranymi produktami od tradycyjnych francuskich firm do marek aptecznych i będzie dostępna online w lipcu. "Zilustrowanie tego pola było dla mnie doskonałą okazją, aby wyrazić uznanie dla tak pięknego kraju" - mówi artysta o tej współpracy. "Miło jest świętować w ten sposób Francję i ludzi."

Do edycji "Vive la France" z serii "Vive la France" Jamie Lee Reardin nakreślił te piękne motywy

Galeria | Kultura Cat Couture