Ludzie

Lang Lang

Anonim

Grał dla królowej i otworzył Igrzyska Olimpijskie w Pekinie: gwiazda pianista jest jedną z najbardziej wpływowych postaci na świecie. Oto 10 bardzo osobistych wypowiedzi

Pianista Lang Lang w swoim żywiole

1 MUZYKA Oczywiście, uwielbiam muzykę klasyczną, ale jestem też wielkim fanatykiem jazzu. Nie ma nic lepszego do relaksu. Podczas jazdy musi to być hip-hop, z. Na przykład Kanye West czy Jay-Z, jego kompozycje są naprawdę fajne.
2 DYSCYPLINA

,

jest kluczem do szczęścia. Bez nich nic nie można osiągnąć - szczególnie w muzyce. Wiele zawdzięczam memu ojcu. Nauczył mnie wytrwać, mimo że wywarł na nią duży nacisk - i że nic nie jest niemożliwe. To bardzo pomogło mi zbudować zaufanie w moim sercu.
3 CIERPLIWOŚĆ W porównaniu do dziesięciu lat temu stałam się spokojniejsza. Ale jako osoba cierpliwa nie nazwałbym siebie.

dźwięki soul

Stardirigent Kent Nagano w obrazie

artysta

4 INSPIRACJA Uwielbiam tworzyć nowe rzeczy lub reinterpretować rzeczy, które już istnieją. Samo ćwiczenie nie wystarczy mi jako motywacji. Najgorszą rzeczą, jaka może się stać, jest nuda. A to pojawia się, gdy kreatywność jest ograniczona. Ale chcę łączyć się nie tylko z muzyką, ale także ze społeczeństwem. Im więcej wiesz, tym lepiej możesz zobaczyć świat na różne sposoby.
5 PERFUMY Zawsze chciałem stworzyć zapach, ale pomyślałem, że to zawiły pomysł. Tym bardziej cieszyłem się z prośby Barbary Le Portz. Rozwój trwał dwa lata.
6 KONCEPCJA ŻYCIA Życie polega na otwartości na wszystkie kultury, angażowaniu ludzi. Nowe idee, które wzbogacają świat, mogą pojawić się tylko wtedy, gdy kojarzysz się z kimś. Ponieważ bez względu na to, jak niesamowicie jest ktoś, potrzebuje on odpowiednika, aby zrealizować cały swój potencjał twórczy.
7 PO KONCERCIE

,

Nie potrzebuję ekscytującej nocy imprezowej. Głównie przebywam w hotelu. Tutaj mogę po prostu być sobą, surfować po Internecie i ładować baterie. Aby się zrelaksować, masaże są niezbędne. Przez wiele podróży mięśnie stają się sztywne, a to jest zatonięcie. Pianistę koncertowego można porównać do kierowcy wyścigowego - bez względu na to, jak bardzo jesteś zmęczony, musisz pracować i potrzebujesz całej siły.
8 HOTEL Co trzeci dzień spędzam w innym mieście. Każdy z hoteli ma dla mnie gotowy fortepian Steinwaya. Jednak tylko w określonych momentach można grać tak, aby nikt nie przeszkadzał. Nie wszyscy kochają moją muzykę. Mój sąsiad w Nowym Jorku często narzeka. Kiedy chciał wiedzieć, jakiego rodzaju utworu gram, odpowiedziałem mu: Chopin. Po czym rozumiał zakupy, co może tłumaczyć, dlaczego nie może nic zrobić z muzyką klasyczną.
9 NOWY JORK

,

jest jak Pekin moim domem. Oto także moja fundacja, która będzie motywować i inspirować kolejne pokolenie muzyków. Istnieją również Lang Lang Music World w Shenzhen i Chongqing oraz jeden w Szanghaju od lutego.
10 OUTDOOR Latem spędzam dwa miesiące wakacji, ale nie za jednym zamachem. Spędzam trzy tygodnie z rodziną i przyjaciółmi w ośrodku, wtedy czas na praktykę.
Nadine Hippler

Galeria | Kultura zdjęć iPhone'a - najpiękniejsza na świecie!