Ludzie

Znikły obraz pojawia się w hollywoodzkim filmie

Anonim

Węgierski historyk sztuki, ze wszystkich rzeczy, doświadczył wspaniałej niespodzianki z córką podczas przytulnego wieczoru DVD: w filmie "Stuart Little", w domu małej rodziny myszy, dawno minione malarstwo węgierskiego awangardy Roberta Bereny'ego można było zobaczyć w kilku scenach w tle:"Śpiąca kobieta z czarnym wazonem" stała się planem filmowym. Teraz obraz powrócił na Węgry po 90 latach!

Rodzina Mała (Hugh Laurie, Jonathan Lipnicki i Geena Davis) i "Śpiąca kobieta w czarnym wazonie" w filmie "Stuart Little" z 1999 roku

Historyk sztuki Gergely Barki nie mógł uwierzyć własnym oczom za Hugh Laurie, lepiej znanym jako Doktor House, który grał w filmie "Stuart Little" z rodzinnym człowiekiem Frederickem Little'em, rozbłysł w kilku scenach, które utraciły obraz.
Barki rzeczywiście znał to dzieło tylko z wyblakłego czarno-białego zdjęcia, ale dobry historyk sztuki jest po prostu w niespieszną wigilię jakoś w służbie. Na szczęście!
"Śpiąca kobieta z czarnym wazonem" Roberta Bereny

Gergely Barki, historyk sztuki, który odkrył obraz "Śpiąca kobieta z czarnym wazonem" w zestawie filmowym, dumny z oryginalnego dzieła

Obraz zniknął w 1920 roku, "Stuart Little" został nakręcony w 1999 roku, Barki zobaczył film w 2009 roku - a po dwóch latach nadmiernego ruchu e-mailowego i znalezieniu odpowiedniej osoby do kontaktu, ówczesnego dostawcy, Barki dowiedział się, że malowała w sklepie z antykami Kupiłem za około 500 USD, a następnie sprzedałem prywatnemu kolekcjonerowi sztuki.
Sprowadziło to "śpiącą kobietę z czarnym wazonem" do Budapesztu, gdzie zdjęcie ma zostać sprzedane na aukcji 13 grudnia 2014 r. - cena wywoławcza wynosi 110, 00 euro.

Galeria | Okładka czasopisma kulturalnego w sztuce